کلاس تئوری در آموزشگاه موسیقی قسمت ۲8 دکرشندو

در این بخش از کلاس تئوری آموزشگاه موسیقی منظومه می رسیم به دکرشندو که در ادامه شکل این علامت به علاوه نحوه کاربرد و اجرای آن در قطعات را می بینیم شما عزیزان و علااقمندان می توانید با ما همراه باشید با مجموعه مباحث تئوری موسیقی که در این کلاس ها به آموزش موسیقی از صفر تا صد می پردازیم.

تئوری موسیقی جنبه بسیار مهم کار در موسیقی می باشد و اهمیت توجه به آن از این روست که در کنار نوازندگی بایستی علم موسیقی را هم بیاموزید تا بتوانید اجرای درست و بی نقصی داشته باشید.

دکرشندو

در مبحث گذشته با علامت کرشندو و همچنین کاربرد آن به طور کامل آشنا شدیم.

اگر مبحث قبلی را خوانده باشید و با علامت کرشندو آشنا شده باشید در واقع دکرشندو هم دقیقا بر عکس کرشندو عمل می کند.

علامت دکرشندو را در ادامه مشاهده می نمایید.

هر جایی که ما در قطعات مختلف با این علامت روبرو شویم می بایست تا شدت صدای اجرا را به تدریج کمتر نماییم.

این کار را در طول آن بخشی که این علامت روی آن آمده باید اجرا نماییم.

توجه داشته باشید که این کار بایستی به نرمی صورت پذیرد و افزایش یا کاهش یک باره صدا اصلا درست نیست.

کرشندو و دکرشندو از علامت های معمول در موسیقی هستند بسیاری از اوقات در قطعات مختلف این علامت ها به کار می رود که باید طرز اجرای درست آن ها را بدانید و در اجرا رعایت نمایید.

اما اشاره به یک نکته هم لازم است و آن این است که در بسیاری قطعات ه علامت های فوق مشاهده نمی شود و اینجا است که ما می توانید از خلاقیت خود استفاده نمایید و علامت های کرشندو و دکرشندو را طبق مواردی که قبلا نواخته اید اجرا نمایید که مطمئنا در زیبایی اجرای قطعات بسیار کمک می کند.

 

5/5

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید