خانه / اخبار آموزشگاه منظومه / تفاوت گیتار کلاسیک و پاپ / آموزش تخصصی در آموزشگاه موسیقی منظومه

تفاوت گیتار کلاسیک و پاپ / آموزش تخصصی در آموزشگاه موسیقی منظومه

از اصلی ترین سبک های آموزش گیتار این دو سبک  می باشد اما تفاوت گیتار کلاسیک و پاپ چیست ؟ هر چند آموزش  برای کلیه سبک ها در آموزشگاه موسیقی منظومه وجود دارد اما معمولا این دوسبک در آموزشگاه ها و مراکز آموزشی بیشتر مورد توجه است و همین امر باعث شده است تا در آموزشگاه برای این دو سبک برنامه ها و اهداف ویژه ای در نظر بگیریم.

تفاوت گیتار کلاسیک و پاپ

همانطور که گفتیم برای آموزش گیترا این دو سبک از اصلی ترین سبک های آموزشی می باشند و لذا بایستی که قبل از شروع آموزش تفاوت گیتار کلاسیک و پاپ را بدانید و قبل از ثبت نام در کلاس ، سبک مورد نظر خود را انتخاب کرده باشید.

چه سازی را انتخاب کنم

و اما اگر در این زمینه هیچ اطلاعی ندارید ، ما قصد داریم در این پست به زبان ساده شما را برای انتخاب یاری دهیم تا بتوانید بهتر انتخاب نمایید.

سبک کلاسیک

در این سبک آموزشی ، اساتید به آموزش اصولی و آکادمیک موسیقی روی گیتار می پردازند و هنرجو را از ابتدا با شیوه صحیح موسیقی کلاسیک که همانا خاستگاه این ساز می باشد ، بیشتر آشنا می کنند.

در ادامه آموزش ها شامل یادگیری مبانی موسیقی کلاسیک ، علائم و نشانه ها و در کل یادگیری سواد موسیقی کلاسیک می گردد.

آموزش موسیقی

نوازندگان در این سبک ، شیوه و استایل نوازندگی خاص خود را بایستی رعایت کنند و از جزئی ترین تا کلی ترین موارد در اجرا و ارائه سبک آموزشی مورد نظر تاثیر گذار است.

آهنگ ها و قطعاتی هم که در این سبک آموزشی ارائه می گیرد همان رنگ و بوی سبک کلاسیک را دارد. در واقع همه چیز بر حول این محور می چرخد که موسیقی کلاسیک و اصولی به شیوه ای درست انتقال یابد از اجرا گرفته تا قطعات و …

این مطلب را هم بخوانید:  برنامه کلاس های گیتار در آموزشگاه منظومه-تابستان 97

سبک پاپ

و اما سبک پاپ که به نوعی شاید بتوان گفت جذاب ترین سبک آموزشی برای هنرجویان مبتدی است.

آموزش در این سبک بسیار ساده پیش می رود و آموزش نت ها ، علائم و نشانه های موسیقی به حد نیاز در ابتدا ارائه می گردد.

در ادامه بیشتر بر آموزش و نواختن قطعات پاپ تاکید می شود و هنرجو از ابتدا یاد می گیرد که چگونه قطعه ها پاپ را که دوست دارد اجرا کند.

ساز مناسب سنین بالا

در این سبک آموزش بر محور نوازندگی می چرخد و سعی می شود تا بیش از هر چیز دیگر و زود تر از همه موراد ، فرد بتواند به اجرا برسد.

آموزش ریتم و آکورد ها که بخش مهمی از آموزش گیتار است در این سبک بیشتر مورد توجه است و به هنرجو کمک می کند تا سریع تر به اجرای ریتم قطعات مختلف مسلط شود و همچنین بتواند به اجرای خوانندگی روی ساز خود بپردازد.

هر یک از این دو سبک شاید مزایا و معیبی داشته باشند که البته قابل اصلاح می باشد و استاد می توان با مهارت و تجربه نواقص هر سبکی را کاهش دهد و نقاط قوت دیگری را تقویت کند.

تفاوت گیتار کلاسیک و پاپ از سویی نیز بسته به علاقه و گرایش فرد نیز می تواند تغییر کند و در انتخاب این دو سبک باید به نوع آهنگ ها و موسیقی مورد علاقه نیز بسیار توجه داشت.

درباره‌ی مهدی زنگنه

کارشناس ارشد و مدرس سطح یک موسیقی

همچنین ببینید

یادگیری موسیقی استعداد می خواهد

نت آهنگ نوایی / آموزشگاه موسیقی منظومه

امروز در نظر داریم در ادامه مطالب در وب سایت آموزشگاه موسیقی منظومه ، نت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.