کلاس گیتار چند ترم است ؟

کلاس آموزش گیتار

امروز و در جواب برخی از دوستان در آموزشگاه موسیقی منظومه قصد داریم بپردازیم به پاسخ این پرسش که کلاس گیتار چند ترم است و اصلا آموزش گیتار چقدر طول می کشد البته در جواب به این پرسش مشخص شدن چند مورد ضروری است که در اد امه به ان ها خواهیم پرداخت و همچنین توضیحاتی راجع به آموزش اصولی گیتار و آموزش صحیح آن در سبک های مختلف خواهیم داشت پس در ادامه با ما همراه باشید.

کلاس گیتار چند ترم است

قبل از پاسخ به این پرسش بایستی بدانیم که آموزش گیتار در چند سبک مختلف پیش می رود که در هر یک آموزش های متفاوتی را خواهیم داشت و هر کدام از آن ها ممکن است دوره های متفاوتی برای آموزش لازم داشته باشند برخی از مهمترین این سبک ها عبارتند از گیتار پاپ ، گیتار کلاسیک ، فلامنکو ، جز ، بلوز و …
در ادامه به بررسی هر یک از این سبک های گیتار و مدت زمان های اموزش هر یک می گردازیم تا به نحوه آموزش و دوره هر یک بهتر آشنا شوید.

یک مورد بسیار مهم در اینکه طول دوره را مشخص می کند میزان تمرین فرد است به این معنی که هر چقدر تمرین بیشتری داشته باشید قطعا می توان طول هر دوره را کوتاه تر کرد.

گیتار پاپ

معمول ترین سبک در آموزش گیتار سبک پاپ است در این سبک هنرج. می آموزد که ریتم های مختفل روی گیتار را بنوازد و همچنین با نت ها و نوازندگی قطعات مختلف نیز آشنا می شود در کنار ریتم نوازیط البته هنرجو آکورد های مختلف و طریقه اجرای صحیح هر یک را روی ساز نیز می آموزد اگر بخواهیم این سبک را به طور اجمالی بیاموزم یعنی در واقع اموزش آن در دوره مبتدی بین دو تا سه ترم آموزشی نیزا داریم و در سطوح بالاتر نیزز یعنی دوره متوسطه و پیشرفته برا هر یک هم حدود دو تا سه ترم آموزشی زمان نیاز است.

گیتار کلاسیک

گیتار کلاسیک در کنار دیگر سبک های آموزشی می توان گفت اصولی ترین و پایه ای ترین سبک به حساب می آید از این رو که در یان روش هنرجو سواد موسیقی و گیتار نوازی را می آموزد و هر چند که هر کدام از بخش های آموزش های آن در دوره های مبتدی تا پیشرفته ممکن است نسبت به دوره پاپ یکی دو ترم بیشتر نیاز داشته باشد اما یقینا برای آموزش اصولی و صحیح بسیار واجب و ضروری است در اینجا نیز استعداد و میزان تمرین هنرجویان در کمتر بودن طول دوره قطعا تاثیر گذار استو.

دیگر سبک های گیتار

سبک های دیگر گیتار ائم از فلامنکو ، بلوز ، جز و … بسته به علاقه هنرجویان می تواند در دوره های بعدی انتخاب شود البته اموزش ها در این بخش هم بسیار به علاقه هنرجو ربط دارد و هم به شنیده ها و تمرین در این سبک ها و رای آموزش آن ها در بخش های حرفه تر نمیتوان زمان خیلی مشخصی را ارائه کرد پرا که نوازندگی و تبحر در هر کدام به عوامل متعددی بستگی دارد یکی از این موارد تمرین در گروه و در کنار دیگر ساز ها است که می تواند در پیشرفت نوازنده بسیار موثر باشد.

گیتار سبک های مختلفی دارد که همگی آن ها جذاب و زیبا است.

ولی توصیه ما این است که ابتدا به یادگیری گیتار در سبک کلاسیک بپردازید چرا که سبک اصولی گیتار است در این سبک شما به طور اصولی و صحیح موسیقی را می آموزید.

یادگیری صحیح و اصولی موسیقی در کلاس گیتار به این شکل با آموزش نت ها و جای درست نت ها روی گیتار پیش می رود.

اگر نت ها را درست بیاموزید می توانید بعد از اتمام دوره هر آهنگ یا قطعه ای را خود به درستی روی سازتان اجرا کنید.

نت ها روی سیم گیتار به ترتیب از بالا به پایین می ، لا ، ر ، سل ، سی و می می باشد.

این نت ها زمانی است که سیم ها آزاد باشند یعنی بدون اینکه فرت خاصی را بگیرید در حالت معمول سیم ها این صدا را می دهند.

به ترتیب که هر فرت را جلو بروید هر نت نیم پرده بالا تر می رود.

یعنی مثلا روی سیم اول که نت می است اگر فرت نخست را با انگشت نگه داریم به ما نت فا را می دهد.

به ترتیب فا دیز ، سل ، سل دیز ، لا ، لا دیز ، سی و دو به همین ترتیب تا انتها.

مزیت یادگیری نت ها این است که با دانستن آنها روی ساز می توانید هر قطعه یا آهنگی را بنوازید.

پس از یادگیری اصولی موسیقی روی گیتار اینک می توانید سبک های تخصصی تر را روی ساز یاد بگیرید و اجرا نمایید.

سبک های گیتار شامل سبک ، کلاسیک ، پاپ ، فلامنکو ، جز ، بلوز ، راک و … است.

در سبک پاپ هم شما یادگیری آکورد ها را خواهید داشت که درواقع همان زیر صدایی جذابی است که می توان همراه آواز داشت و خوانندگی را روی آن زیبا تر و اصولی تر اجرا نمود.

آکورد اجرای همزمان چند نت با یکدیگر است که به لحاظ صدایی با هم هماهنگ هستند و با صدای خواننده روی بخشی که قرار است بخواند همسو می شوند.

برای یادگیری بهتر، شرکت در کلاس گیتار الزامی است ؟

اگر شما هم از علاقمندان به گیتار باشید و یا دوست دارید در کلاس گیتار ثبت نام کنید قبل از هر چیز باید بدانید به چه سبکی گرایش دارید. سبک های مختلف گیتار شامل سبک پاپ ، کلاسیک ، فلامنکو ، کانتری ، بلوز و جز می باشد. اما معمول ترین سبک آن که شاید سبک پاپ و کلاسیک باشد.

سبک کلاسیک در کلاس گیتار چیست ؟

در سبک کلاسیک اما آموزش ها اندکی آکادمیک تر است و در اینجا ما شاهد نوازندگی اصولی تر و آموزش پایه ای تر هستیم به این شکل که موسیقی به شکلی درست و اصولی روی ساز آموزش داده می شود این سبک نیز تکنیک های خاص خود را دارد و شامل اجرای ملودی های کلاسیک روی ساز و اجرای نت های مختلف با زمان بندی های مختلف روی ساز می گردد تا نوازنده در اجرای نت ها و زمان های مختلف آن تبحر کامل پیدا کند.

سبک بلوز در کلاس گیتار چیست ؟

سبک بلوز ، جز و کانتری هم در گیتار بسیار به هم نزدیک هستند این سبک ها که به نوعی توسط سیاه پوستان و بومیان آمریکایی وارد گردید از سبک هایی است که روی گیتار به زیبایی اجرا می گردد این سبک ها که شامل نوعی بداهه نوازی و اجرای نت ها در ربع پرده می گردد سبکی است که شاید روی گیتار الکتریک و آکوستیک البته بیشتر نمود یابد.

چرا گیتار ساز محبوبی است ؟

گیتار، سازی است با قابلیت های فراوان شاید خیلی بی راه نگفته باشیم اگر بگوییم گیتار محبوب ترین ساز در بین همه سازها محسوب می شود و طرفدان زیادی را به خود اختصاص داده است. این که چه چیزی باعث شده تا این ساز اینقدر محبوب باشد در کنار صدای دلنشین و ملایم آن البته شاید به قابلیت خاص این ساز در اجرای سبک های مختلف برگردد.

دوره آموزش گیتار

آموزش گیتار

یکی از دوره های خاص در آموزشگاه موسیقی منظومه دوره آموزش گیتار است به علت محبوبیت خاصی که این ساز دارد بسیاری از علاقمندان به

بیشتر »
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
27 دیدگاه
 1. از دوستانی که توی کلاس های گیتار شرکت کردند میخام بپرسم که ایا کلاس گیتار سخت است؟ کلا میخام بدونم کلاس گیتار چگونه است؟

 2. سلام کلاس گیتار چند ترم است؟

  • سلام
   بسته به سبک های مختلف و بسته به اینکه بخایید دوره مبتدی ، متوسطه یا پیشرفته رو یاد یگیرید از حدود دو ترم به بالا

 3. سلام وقت بخیر یک سوال داشتم، خواستم بدونم ایا بدون کلاس میشه گیتار یاد گرفت؟؟؟

  • سلام
   یک سری موارد رو می تونید بدون کلاس یاد بگیرید ولی حداقل برای شروع بهتره که اصول اولیه رو زیر نظر استاد بیاموزید تا اشتباه و به غلط پیش نرید چرا که اگه اصول اولیه غلط جا بیوفته اصلاحش معمولا زمان بیشتری ازتون میگیره و بسیار سخته

 4. سلام ببخشید یه گیتار خوب قیمتش از چند شروع میشه??
  شهریه کلاس چنده???

  • سلام
   گیتار قیمت های بسیار مختلفی داره به نوعی از حدود یک م شروع میشه البته کیفیتش هم ملاک هست و گیتار های مختلف در همه قیمت ها باید تست بشن تا استاندارد بودنشون تایید بشه
   هزینه کلاس ها هم برای دوره های مختلف متفاوت هست که می تونید با تماس با آموزشگاه هزینه دوره دلخواهتون رو دقیق تر بپرسید

 5. گیتار کلاسیک هم آموزش میدید؟

  • بله گیتار رو بطور تخصصی در آموزشگاه داریم و در همه سبک ها از جمله کلاسیک ، پاپ ، فلامنکو ، جز ، بلوز و …آموزش داریم

 6. آموزش گیتار آکوستیک هم دارین؟

 7. سلام خواستم بدونم کلاس آنلاین گیتار برگزار نمیکنید؟ خداییش الان با این پیشرفت تکنولوژی خیلی طبیعیه که به صورت آنلاین و غیر حضوری کلاس های آموزش موسیقی مخصوصا گیتار رو راه بندازید. ممنون میشم اطلاع بدید که در مورد این که در حال حاظر کلاس آنلاین دارید یا نه و اگر در آینده قصد دارید برگزار کنید کی این کار رو انجام میدید

  • سلام و درود
   کلاس های تخصصی گیتار در همه سبک ها از مبتدی تا پیشرفته هم به صورت آنلاین برگزار می کنیم و مدت ها است که این کلاس ها در آموزشگاه بشکل تخصصی آنلاین هم برگزار میشه

 8. سلام میحام کلاس گیتار برم
  جلسه ای حساب میشه ؟ ترمی ؟ چجوری ؟ هر ترم چند جلسه س ؟؟
  هزینه هر جلسه ؟؟ هر ترم ؟؟؟
  هزینشو لطفا حتما بهم بگید چون این از همه بیشتر برام مهمه !
  مرسی

  • سلام
   کلاس گیتار معمولا در ترم های دو ماهه یا سه ماهه آموزش داده میشه
   و نوع پرداخت هم البته به تعداد جلسات بستگی داره
   قیمت کلاس گیتار بسته به نوع ترم و یا سطوح آموزشی مختلف می توانه متفاوت باشه
   برای اطلاع دقیق تر از نوع کلاسی که میخایید ثبت نام کنید می تونید با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید

 9. گیتار پاپ هم درس میدید من یه مدت کلاسیک یاد گرتم ولی خوشم نیومده می خوام گیتار پاپ ثبت نام کنم

  • کلاس گیتار پاپ هم در آموزشگاه به شکل تخصصی و توسط اساتید سبک پاپ آموزش داده می شه
   برای سبک های مختلف کلاس های ویژه برگزار می کنیم

 10. سلام من تهران هستم ولی خونمون تا آموزشگاه موسیقی شما دور هست ولی این برام مهم نیست می خوام یه جا ثبت نام کنم که بتونم تو یه گروه هم بزنم اخه من چند سال هست گیتار می زنم ولی می خوام یواش یواش تو گروه هم بزنم و به نظرم دیگه وقتش هست این کار رو بکنم

  ایا شما برای اینکار هم شرایط یا کلاس های ویژه ای رو دارید

  • سلام
   همه هنرجوهای آموزشگاه ما بعد از تسط روی اصول اولیه به گروه ارکسنری آموزشگاه معرفی میشن و می تونن توی گروه بنوازن

 11. سلام میتونم فعلا کلاس آنلاین داشته باشم بعدا حضوری بیام؟

  • سلام
   دوره های ویژه و کلاس آنلاین گیتار در همه سطوح برگزار می کنیم
   به این شکل هم که گفتید میشه اولش آنلاین باشه و بعدا حضوری

 12. هانیه ترکماان 2021/03/13 در 11:12 ق.ظ پاسخ

  سلام خسته نباشید میخوام بدونم آیا کلاس آواز خوانی با گیتار هم دارید یا نه؟

 13. سلام هزینه کلاس هاتون رو می فرمایید

  • سلام هزینه ها در ترم های مختلف متغیر هست برای اطلاع دقیق می تونید با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید

 14. سلام من یه زمانی گیتار میزدم ولی الان چندین ساله که کار نکردم می تونم دوباره شروع کنم ؟ باید از پایه شروع کنم ؟

  • سلام
   قطعا مواردی که در گذشته کار کردید کمک کننده هست در ابتدای کلاس ها هم استاد با توجه به پیش زمینه ای که دارید شاید برخی بخش هارو فقط باهاتون مرور کنن

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید