کلاس تئوری در آموزشگاه موسیقی قسمت 21 دوبل دیز

با شما هستیم با ادامه مباحت تئوریک در آموزشگاه موسیقی که این جلسه نیز در ادامه می پردازیم به یکی دیگر از علائمی که روی نت ها تاثیر گذار هستند این بار قصد داریم بپردازیم به علامت دوبل دیز که هم با شکل آن و هم با تغییری که در نت ها ایجاد می کند آشنا می شویم برای دیدن مباحث دیگر در زیر همین صفحه می توانید مطالب کامل تری از تئوری موسیقی را داشته باشید و اگر سوالی داشتید با مطالعه آن به جواب کامل آن دست یابید.

دوبل دیز

در جلسه قبل با علامت دیز و بمل اشنا شدیم و فهمیدیم که علامت دیز یک نیم پرده به نت نوشته شده اضافه می کند و باعث می شود نت ما نیم پرده بالاتر اجرا گردد که می توانست هم در کنار نت و هم در سر کلید بیاید امروز ولی می خواهیم درباره علامت دوبل دیز صحبت کنیم علامت دوبل دیز به شکل ضربدر کنار نت می آید و در این حالت مانند دیز عمل می کند البته دو برابر و این یعنی دو تا نیم پرده به نت ما می افزاید و در واقع یک پرده کامل به نت اضافه می کنید به این ترتیب اگر نت ما دو باشد نت ر را اجرا خواهیم کرد و اگر نت سی باشد و دوبل دیز بیاید آن نت دو دیز اجرا می گردد. هر چند این علامت خیلی معمول نیست ولی در برخی موارد کاربرد دارد و بایستی با آن و نحوه درست تغییر آن روی نت آشنا باشیم تا بتوانید در صورتی که به آن برخورد کردید سر در گم نشوید البته شکل آن کامل ساده است و به راحتی قابل تشخیص است در زیر می توانید شکل این علامت را که معمولا قبل از نت می آید مشاهده نمایید و به یاد داشته باشید که همان کار علامت دیز را انجام می دهد ولی دو بار. علامت دوبل دیز
5/5

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید