کلاس تئوری در آموزشگاه موسیقی قسمت 17 فرماتا

در ادامه مباحث تئوری در آموزشگاه موسیقی منظومه با شما هستیم با توضیحاتی درباره علائم و نشانه های نت ها و این بار می رسیم به علامت فرماتا که یکی از علائمی است که روی نت ها می آید و باعث تغییر در  آن ها می گردد در ادامه با ما باشید با توضیحاتی درباره این علامت در ضمن می توانید موارد بیشتر را در بخش تئوری موسیقی دنبال نمایید.

فرماتا

فرماتا یا فرماتو در واقع علامتی در موسیقی است که روس ارزش زمانی نت تغییر ایجاد می کند در شکل زیر می توانید این علامت را ببینید وقتی که این علامت بالای نتی بیاید به معنی آن است که ارزش زمانی آن نت می تواند بیشتر باشد و در واقع نوازنده موقع رسیدن به آن نت می تواند به دلخواه زمان آن را بیشتر اجرا نماید در ارکسترها رهبر است که تعیین می کند این نت به چه میزانی اجرا گردد ولی در تک نوازی نوازنده می تواند خود تعیین نماید معمولا زمان اجرای آن را دو برار زمان اصلی نت در نظر می گیرند.

این علامت که به تشخیص آهنگساز روی نتی قرار می گیرد قطعا در اجرا و هم در حس قطعه بسیار تاثیر گذار است از این رو رعایت و اجرای صحیح آـن بسیار مهم است.

اهمیت شناخت علائم زمان ها

زمان ها در موسیقی بخش مهم کار هستند که بدون آن ها در واقع موسیقی شاید هیچ معنا و مفهوم خاصی نداشته باشد اجرا و رعایت صحیح زمان ها در موسیقی بسیار حائز اهمیت است از این رو است که اساتید موسیقی همیشه تاکید دارند که هنرجویان در تمرین های مربوط به این بخش به هیچ وجه سهل انگاری نداشته باشند چرا را عادت اجرای گوشی نت می تواند برای آینده نوازندگی هنرجویان بسیار مضر باشد به همین خاطر شناخت نشانه های مربوط به بخش زمان های موسیقی را باید درست بشناسیم و بتوانیم به درستی نیز اجرا نماییم.

5/5

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید