معرفی سازها در آموزشگاه منظومه آشنایی با کنترباس

در پی معرفی سازهای مختلف در آموزشگاه موسیقی منظومه امروز برای دوستان قصد داریم بپردازیم به معرفی ساز زیبای کنترباس و همینطور توضیحاتی خواهیم داشت در مورد اجزای آن و نحوه نوازندگی و قرار گرفتن سیم ها در این ساز پس در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد این ساز زیبا بیشتر بدانیم.

عکس از کنسرت هنرجویان آموزشگاه منظومه

کنترباس

کنترباس از دسته سازهای زهی غربی و از خانواده سازهای آرشه ای است این ساز که در این دسته از ساز ها ، بزرگترین آن ها محسوب می شود مانند دیگر اعضای خانواده سازهای آرشه ای با آرشه نواخته می شود البته در مواردی نیز با زخمه زدن به ساز صدای نت دلخواه را ایجاد می کنند.
ساز تشکیل شده است از یک بدنه بسیار بزرگ که البته شبیه ویولنسل است ولی با ابعادی بزرگ تر از آن.
این ساز که در سازهای ارکستر یکی از اعضای معمول می باشد با صدای بمی که دارد فضای زیبایی در ارکستر ایجاد می کند. این ساز دارای چهار سیم است که در زیر می توانید ترتیب کوک شدن هر کدام را بدانید.

کوک کنترباس

سیم های کنترباس می توان گفت که بر عکس ویولن و به صورت سل ، ر ، لا ، می کوکمی شود و نت نویسی برای این ساز نیز با کلید فا صورت می گیرد هر چند که صدایی که از ساز خارج می شود از این نت نیز یک کتاو بم تر خواهد بود.

این ساز در موسیقی کلاسیک و غربی جایگاهی ویژه دارد و در سبک های مختلف حتی جاز و بلور بسیار از آن استفاده می شود.

5/5

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید