کلاس تئوری در آموزشگاه موسیقی قسمت 14 خط اتحاد

با ما باشید با مجموعه کلاس های تئوری در آموزشگاه موسیقی که هر جلسه برای شما عزیزان نکات و بخش های مهمی از تئوری موسیقی را کار خواهیم کرد در این جلسه قصد داریم بپردازیم به خط اتحاد و شکل و همچنین کاربرد آن در جاهای مختلف از قطعات و نحوه صحیح اجرا و یا رعایت آن را نیز در جاهای مختلف بیان می کنیم همچنین داست داران و علاقمندان به مباحث تئوری موسیقی می توانند توضیحات و درس های ما را در بخش تئوری موسیقی و آموزش موسیقی دریافت نموده و جلسات گذشته را نیز در اختیار داشته باشند.

عکس از کنسرت هنرجویان در آموزشگاه موسیقی منظومه

خط اتحاد

خط اتحاد در واقع به شکل یک کمان است که در بالا و یا زیر دو و یا چند نت قرار می گیرد این خط که به طور معمول در قطعات مختلف کاربرد زیادی دارد روی نت های یکسان می آید یعنی جنس نت یکی است و با آمدن این خط روی آن چند نت در واقع زمان همگی آن ها با یکدیگر جمع شده و به صورت یک نت واحد اجرا می گردد مثلا اگر خط اتخاد روی دو نت فا که ارزش زمانی هر کدام دو ضرب است بیاید ، آن نت بایستی به صورت یک نت فا چهار ضربی اجرا گردد و یا اگر روی یک نت یک ضربی و یک نت دو ضربی بیاید ، زمان آن نت سه ضرب خواهد بود.

توجه داشته باشید که این خط فقط زمانی خط اتحاد نامیده می شود که روی نت های یکسان بیاید و در صورتی که روی نت های هم نام نباشد قائده و قانون دیگر و نام دیگر دارد. خط اتحاد در واقع مانند یک علامت به علاوه ای است که ارزش های زمانی نت ها را به یکدیگر جمع می کند و در واقع آن نت ها ارزش جدیدی می یابند که از مجموع در یا چند نت حاصل گردیده است.

5/5

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید