کلاس تئوری در آموزشگاه موسیقی قسمت 4 نت های کلید سل

در ادامه مباحث تئوری در آموزشگاه موسیقی منظومه این قسمت قصد داریم جایگاه نت های کلید سل را بیاموزیم گفتیم که برای نت خوانی ، کلید ها بسیار مهم هستند و در واقع کلید رمز گشای علائم یا همان نت ها می باشند امروز یاد می گیریم که این کلید در کجا کاربرد دارد و نت خوانی روی این کلید را نیز با هم مرور می کنیم در ضمن می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در آموزش های تئوری به زبان ساده از قسمت یک از ابتدا با ما همراه باشید :
قسمت 1 : نت ها
قسمت 2 : زمان ها
قسمت 3 : کلید ها

کلید سل

کلید سل معمول ترین کلید از بین کلید ها در موسیقی است و در بیشتر ساز ها فقط از این یک کلید برای نت ها و نت خوانی استفاده می شود یا در بقیه نیز معمولا در کنار کلید های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

این کلید روی خط دوم از پایین آغاز می گردد و نت روی این خط را به نام سل تعیین می کند دقت داشته باشید که نت ابتدایی بسیار مهم است و باقی نت های بالا و نت های پایین بر اساس آن نام می یرند به این ترتیب نت بالاتر نت لا بعدی سی بعدی دو ، ر ، می ، فا و …

جایگاه نت های کلید سل

همانطور که در تصویر زیر می بینید نت مبنای ما در این اینجا نت سل است که در خط دوم به این نام تغییر پیدا می کند نت های بالاتر و نت های پایینتر را خود می توانید بر این اساس نام گذاری نمایید نت های بالاتر لا ، سی و پس از آن دوباره از نت دو آغز می شوند تا اکتاو بعدی را تشکیل دهند به سمت پایین نیز نت های فا ، می ، ر و دو را خواهیم داشت.

5/5

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید