آموزش هنگ درام در آموزشگاه موسيقي منظومه

آموزشگاه موسیقی

در پست هاي گذشته در مورد ساز هنگ درام و اينكه هنگ درام چيست صحبت كرديم اما در اين پست مي خواهيم درباره آموزش هنگ درام و دوره هاي آموزشي اين ساز در آموزشگاه موسيقي منظومه اندكي بيشتر بدانيم در ادامه با ما همراه باشيد.

( عكس از كنسرت هنرجويان آموزشگاه موسيقي منظومه )

آموزش هنگ درام

در كلاس هنگ درام دوره هاي آموزشي به طور اخصصي پيش مي رود در آموزش هنگ درام دوره آموزشي شامل دو جنيه و بهش اساسي مي گردد كه عر چند اين دو بخش جدا از يكديگر نيستند اما يادگيري و آموزش هر يك شامل تمرين هاي مجزايي است كه اساتيد طي هر دوره به هنرجويان ارائه مي دهند .

آموزش ريتم

در اين بخش آموزش هنگ درام مانند ديگر سازهاي ضربي شامل آموزش پايه اي ريتم است. ريام بخش اساسي موسيقي است كه بدون رعايت آن موسيقي شايد هيچ جايگاه ارائه اي نداشته باشد.

آموزش ريتم در مرسيقي شامل آموزش يك سري مياني موسيقي است كه با پياده شدن روي ساز نمود پيدا مي كند.

در ابتدا آموزش اين بخش شامل يادگيري تئوري اوليه موسيقي و يادگيري ضرب هاي مختلف ٤ و دو يا يك ضربي است و در ادامه با تمرين هايي از ريتم هاي مختلف به صورت ساده يا تركيبي ادامه مي يابد و با انجام تمرين ها انكي پيشرفته تر مي گردد تا به حايي برسد كه هنرجو در ريتم هاي مختلف تسلط بيابد.

آموزش هاي ويژه ساز هنگ درام

آموزش هنگ درام در بخش بالا يعني بخش آموزش ريتم همانند ديگر سازهاي ضربي يا كوبه اي است و شامل درك و آموزش ريتم مي گردد اما آموزش هنگ درام تفاوتي ويژه با ديگر سازهاي ضربي دارد و آن هم ايجاد افكت هاي صدايي مختلف به همراه اجراي برخي نت ها است كه اين ساز را از ديگر سازهاي اين خانواده متمايز مي كند.

سازهای ضربی غربی

آموزش نوازندگي هنگ درام در اين بخش با تمرين هايي كه استاد در خلال اجراي ريتم ها به هنرجويان مي دهد پيش مي رود بسته به استعداد و تمرين هنرجويان مي تواند با زمان بندي متغيري باشد.

تبحر و مهارت در اجرا روي اين ساز در بخش مربوط به صدا ها شامل اندكي تمرين و خلاقيت بيشتر است و بايستي با دقت بيشتري انجام شود تا به نتيجه مطلوب و دلخواه برسد.

آموزش در اين بخش از نحوه در دست گرفتن ساز و ضربه هاي مختلف روي ساز شروع مي شود و با آموزش هاي پيشرفته و تكنيك هاي نوازندگي روي ساز ادامه مي يابد.

در آموزش هنگ درام همانطور كه گفتيم خلاقيت و علاقه بسيار مهم است كه بايستي با تمرين كافي همراه باشد تا به نتيجه برسد.

5/5

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید