دانلود نت آهنگ از کرخه تا راین / قطعات برگزیده آموزشگاه موسیقی

نت گل سنگ

از قطعات انتخابی در کلاس های مختلف در آموزشگاه موسیقی و در مراکز آموزش نوازندگی این قطعه می باشد دانلود نت آهنگ از کرخه تا راین را که در ادامه مطلب می توانید مشاهده نمایید یکی از قطعاتی است که برای سطوح مبتدی نوشته و تنظیم شده است.

برای نواختن راحت تر این قطعه می توانید به توضیحاتی که در ادامه مطلب آمده است توجه نمایید تا بتوانید بهتر و زیباتر آن را بنوازید.

معمولا در کلاس های مختلف چه در سازهای ایرانی و چه در سازهای غربی در خلال آموزش از قطعات و آهنگ های ساده استفاده می شود تا هم هنرجوان در حتی در سطوح مبتدی بتوانند نوازدگی کنن و هم آموزش با بکارگیری قطعات ساده و آشنا جذاب تر و راحت تر پیش رود.

در ادامه می توانید دانلود نت آهنگ از کرخه تا راین را مشاهده نمایید.

دانلود نت آهنگ از کرخه تا راین

همانطور که گفته شد این قطعه در سطح بسیار ساده و برای هنرجویان مبتدی تنظیم شده است ولی هنرجویان با سطوح بالاتر نیز می توانند آن را با بکار گرفتن تکنیک های ساده به صورت بسیار زیبا تر بنوازند.

در پست های بعدی دانلود این نت را برای سطوح بالاتر تیز حتما در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

نت آهنگ از کرخه تا راین

نکاتی برای نواختن بهتر آهنگ از کرخه تا راین

1-نت خوانی صحیح

برای نواختن این قطعه بایستی مرحله اولیه نوازندگی را در ساز خود گذرانده باشید یعنی مرحله نت خوانی .

خواندن درست نت ها ، دانستن جای صحیح آنها روی ساز تخصصی تان ، دانستن ارزش زمانی نت ها و همچنین دانستن نحوه اجرای صحیح آنها

2-اجرای روان نت ها روی ساز

همچنین باید بتوانید نت ها را پیوسته ، روان و بدون غلط روی ساز خود پیاده و اجرا نمایید.

اجرای صحیح نت ها شامل رعایت درست زمان بندی ها اعم از نت های سیاه ، سفید ، چنگ وگرد است همچنین در این قطعه نت های نقطه دار تیز وجود دارد که بایستی به درستی رعایت شود.

نقطه هر گاه جلوی هر نتی بیاید ، نصف ارزش زمانی آن را به زمان نت می افزاید مثلا نت سفید که در حالت معمول به ثورت دو ضرب اجرا می سود ، با آمدن نطقه جلوی آن ، به صورت سه ضرب اجرا می گردد.

3- رعایت درست سکوت ها

سکوت ها بخش مهمی از نوازندگی و موسیقی است و به همان اندازه که خود نت ها در یک قطعه دارای ارش است ، سکوت ها نیز ارزش مند هستند.

برخی هنرجویان در ابتدا سکوت ها را شاید درست رعایت نکنند با این دید که ارزش خاصی ندارند ولی باید دانست که رعایت نکردن سکوت ها به ریتم قطعه آسیب می زند و رعایت نکردن آنها در قطعه باعث درست در نیامدن آهنگ و بی نظمی و به هم ریختگی کل قطعه می گردد.

 

5/5

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *