دوره های فلوت در آموزشگاه موسیقی

آهنگ فور الیز

آموزش فلوت در دو رده سنی کودک و بزرگسال و در سطوح مختلف آموزشی تدریس می گردد در آموزشگاه موسیقی منظومه این دوره ها شامل آموزش اصول و تئوری موسیقی و آموزش تخصصی این ساز می گردد.

فلوت از جزء سازهای بادی و از خانواده ساز های غربی می باشد که تقریبا در همه ملل به اشکال مختلف از گذشته تا کنون وجود داشته است.

آهنگ فور الیز

به دلیل سادگی و مکانیزم ساده تولید صدا در آن و همچنین ساخت راحت این ساز یکی از ساز های فراگیر و نیز متنوع می باشد.

سبک های نوازندگی نیز در این ساز به اشکال مختلف وجود دارد.

فلوت را با دمیدن در آن می نوازند و معمولا نت های مختلف با برداشتن یا قرار دادن انگشتان روی سوراخ هایی که روی ساز تعبیه شده به دست می آید.

چه فلوتی در آموزشگاه موسیقی تدریس می گردد؟

معمولا در مراکز آموزشی بیشتر دو نوع فلوت در برنامه کار وجود دارد که یکی برای سنین پایین تر و دیگری را برای سنین بالاتر آموزش می دهند.در آموزشگاه موسیقی منظومه نیز هر دو این ساز ها تدریس می گردد که در زیر مختصرا با آنها آشنا خواهیم شد.

فلوت ریکوردر

این نوع فلوت که به فلوت ریکوردر شهرت دارد سازی است از جنس فایبر گلاس یا پلاستیک که با اندازه ای کوچک( حدود سی سانتیمتر) که قابلیت اجرای نت های مختلف را با سوراخ های روی ساز دارد.

سازهای بادی غربی

معمولا این نوع فلوت را اساتید بعد از دوره آموزش موسیقی کودک برای کودکان توصیه می کنند.

به دلیل کوچکی ، سبکی و راحتی نوازندگی معمولا برای کودکان مناسب می باشد و همچنین صدای زیبای آن و طرز نواختنش برای کودکان بسیار جذاب می باشد از این روست که اساتید آنرا برای شروع موسیقی در کودکان بسیار توصیه می کنند.

این ساز توسط اساتید موسیقی کودک در آموزشگاه موسیقی تدریس می گردد. آموزش آن نیز بر اساس اصول موسیقی و متناسب با سن کودکان می باشد که از برنامه های درسی متنوعی استفاده می گردد.

در آموزشگاه موسیقی منظومه این ساز همه روز های هفته تدریس می گردد.

مدت زمان آموزش این ساز برای کودکان بسته به اینکه هدف از آموزش آن چه چیز باشد می تواند متغیر باشد یعنی اینکه اگر هدف ، آموزش اولیه و ایجاد آمادگی برای شروع ساز های دیگر است زمان ایده آل شاید اندکی کمتر باشد و فقط چند ترم کافی باشد و لی اگر هدف آموزش تخصصی ساز باشد البته زمان بیشتری لازم است.

آموزشگاه موسیقی

(عکس مربوط به کنسرت مرداد ماه آموزشگاه موسیقی منظومه )

به همان اندازه که کودک مفاهیم اساسی موسیقی را فرا بگیرد و قادر به اجرای تمامی نت ها باشد می تواند دوره آموزش نیز پایان یابد و به یادگیری ساز اصلی اش مبادرت نماید ولی در هر صورت بهتر است که برای این موضوع با استاد مشورت گردد و میزان علاقه مندی و آمادگی فرد برای شروع ساز تخصصی بررسی گردد.

فلوت کلیددار

یکی از محبوب ترین ساز ها که در بین نوازندگان محبوبیت بالایی دارد فلوت کلید دار است. صدای سحر آمیز این ساز باعث شده تا تقریبا همگان را مجذوب خود نماید و هر کسی با شنیدن صدای این ساز به آن علاقه پیدا می کند.

سازهای بادی

آموزش این ساز در روز های یک شنبه در آموزشگاه توسط خانم کیانا فاطمی فر انجام می شود.

هر چند آموزش این ساز محدودیت خاصی ندارد اما به دلیل اندازه و نیز طرز گرفتن انگشتان بهتر است که در سنین بسیار پایین آموزش داده نشود.

در سنینی که فرد قادر باشد ساز را به راحتی در دست گرفته و کلید را بگیرد ، نواختن این ساز نیز میسر است.

برای نواختن این فلوت از شصتی هایی که روی سوراخ های ساز به طرق مختلف باعث صدا دهی می شود استفاده شده است که دلیل نام گذاری این ساز نیز همین کلید ها می باشد.

معمولا دوره آموزش سازها در آموزشگاه موسیقی و مراکز آموزشی دیگر با آموزش تئوری و همچنین عملی در روی این ساز پیش می رود.

 

5/5

۴ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره رایگان