دانلود نت موسیقی آهنگ نام جاوید

نت گل سنگ

دانلود نت موسیقی آهنگ نام جاوید

برای دوست داران موسیقی و همراهان آموزشگاه موسیقی این بار دانلود نت موسیقی و تاریخچه آهنگ حماسی و زیبای نام جاوید را در نظر گرفتیم.

تاریخچه آهنگ

آهنگ زیبا، حماسی و خاطره انگیز نام جاوید که به نام جاوید وطن و یا وطنم نیز شهرت دارد داستان جالبی دارد.

در زمان ناصر الدین شاه قرار بود که جشن هایی برای بزرگداشت ارتش برگزار شود که ناصر الدین شاه به فکر ساخت موزیکی برای یگان موزیک ارتش افتاد که در زمان جشن ها از آن استفاده شود به همین دلیل از یک افسر فرانسوی که تسلط به موسیقی داشت دعوت به همکاری کرد.

آن افسر فرانسوی به نام موسیو لومر با توجه به تاریخ و پیشینه ایران آهنگی ساخت که در دوره اول جشن ها استفاده شد و با اقبال عمومی روبرو گشت.این آهنگ سلام شاه نام گرفت.

سال ها از آن دوران گذشت تا در نهایت یکی از موسیقی دانان خوش ذوق و خوش نام ایرانی این آهنگ را تنظیم مجدد کرد و تصمیم گرفت برای آن شعری در نظر گرفته شود که از چند شاعر مثل مرحوم سیمین بهبهانی مشاوره گرفت تا اینکه در نهایت استاد مرحوم بیژن ترقی شعر وطنی و جالبی بر آن نوشت حال نوبت انتخاب خواننده این کار بود سه گزینه برای این منظور در نظر گرفته شد.

استاد شهرام ناظری، استاد وحید تاج و استاد سالار عقیلی که این آهنگ با صدای هر سه استاد ظبط و تنظیم شد ولی آنچه بیشتر نظر مردم را به خود جلب کرد آهنگی بود که توسط صدای زیبا و جذاب استاد سالار عقیلی خوانده شد.

البته آهنگی که با صدای استاد ناظری پخش شد نیز بسیار زیبا و دلنشین بود.

شما عزیزان می توانید در زیر دانلود نت موسیقی این آهنگ زیبا را انجام دهید.

دانلود نت موسیقی

دانلود نت موسیقی

نت آهنگ برای گیتار

این نت برای گیتار تنظیم گردیده اما شما عزیزان می توانید با دانلود نت موسیقی، این آهنگ را با ساز های دیگر نیز بنوازید.

مهارت های نت خوانی

برای نواختن قطعات مختلف شما نیاز به یک سری مهارت ها و تمرین ها دارید.

اول از همه شما باید نت خوانی را خوب فرا بگیرید تا جاییکه بتوانید نت هایی را که در قطعات می بینید با سرعت مناسب بدون مکث بخوانید.

در مرحله بعد شما با تمرین و تمرکز روی زمانبندی نت ها باید به حدی برسید که بتوانید نت ها را با رعایت زمانبندی آنها بخوانید و همه موارد از جمله نت های نقطه دار و یا سکوت ها را به درستی بخوانید.

اینها مواردی است که اساتید موسیقی توصیه می کنند و فقط با تمرین نت خوانی ایجاد می گردد. لذا توصیه ما این است که در روز جدای از تمرین روی ساز زمانی را هم به تمرین نت خوانی اختصاص دهید و مطمئن باشید که تاثیر فوق العاده روی نوازندگی شما خواهد داشت.

در مرحله بعدی با نت خوانی و تمرین نت های خوانده شده روی ساز مهارت خود را به حدی باید برسانید که بتوانید زمانی که نت ها را می خوانید بتوانید همزمان و بدون وقفه روی ساز اجرا نمایید.

تمرین های بالا که توصیه شد فقط و فقط با تکرار زیاد است که نتیجه می دهد به همین خاطر تمرین هر روزه را در برنامه خود بگنجانید.

5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *