• مشاوره رایگان: 02188715542
 • مشاوره رایگان: 02188715542

معرفی سازها در آموزشگاه منظومه آشنایی با فلوت ریکوردر

با شما عزیزان هستیم در ادامه معرفی ساز ها در وب سایت آموزشگاه موسیقی منظومه با معرفی ساز فلوت ریکوردر که از ساز هایی زیبایی است که مخصوصا در موسیقی کودک بسیار مورد توجه است درا دامه با ما همراه باشید تا در مورد ساختار خود ساز و همچنین موارد استفاده آن بیشتر و بهتر آشنا شویم.

آموزش موسیقی کودک در یوسف آباد
عکس از کنسرت هنرجویان فلوت ریکوردر آموزشگاه موسیقی منظومه

آشنایی با فلوت ریکوردر

فلوت ریکوردر از دسته ساز های بادی و جزء خانواده ساز های غربی می باشد صدای آن مانند سایر اعضای دیگر این دسته از ساز ها و تقربیا شبیه به فلوت های دیگر است با این تفاوت که تولید صدا در این ساز با دمیدن در ساز و با تغییری که در سری ساز در ابتدای بدنه است به وجود می آید و مانند فلوت های دیگر و یا نی نیست که برای نواختن آن باید در زاویه خاصی و یا با حالت خاصی در ساز دمید بلکه با فوت کردن در ساز به هر طریق صدای آن به راحتی در می آید و برای نواختن نت های مختلف نیز سوراخ هایی روی بدنه تعبیه شده که با نگه داشتن و یا آزاد گذاشتن آن ها می توان نت های مختلف را ایجاد نمود.

بدنه ساز که در گذشته از چوب بوده است امروزه نیز به همین شکل البته موجود می باشد ولی از جنس های فلزی و خیلی معمول تر از پلاستیک ساخته می شود.

موسیقی کودک

فلوت ریکوردر در موسیقی کودک

در کلاس موسیقی کودک از معمولا برای بخشی از آموزش ها از این نوع فلوت استفاده می شود به دلیل اینکه یک ساز ببادی است و کودکان معمولا با سازهایی که با دمیدن در آن به صداغ در می آید ارتباط خوبی دارند و از سویی صدای آن نیز به راحتی تولید می شود و همچنین به دلیل اینکه سازی جم و جور و سبک است معمولا در موسیقی کودک مورد استفاده قرار می گیرد.

آموزش آن ولی در موسیقی کودک به معنای آموزش کامل آن نیست و بیشتر برای آموزش اصول اولیه موسیقی به کودکان مورد استفاده قرار می گیرد و خیلی به جزییات آن نمی پردازند مگر در مواردی که کودک به خانواده سازهای بادی گرایش داشته باشد و انتخاب اصلیش باشد و همچنین علاقه و استعداد درآن نشان دهد ولی در موارد دیگر همین که مبانی موسیقی را آموخت می تواند ساز اسلی را انتخاب کند و در ان ادامه کار را داشته باشد.

5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید