سن مناسب برای شروع خوانندگی

بسیاری از ما به خوانندگی علاقه داریم و اکثر کسانی که به آموزشگاه موسیقی ما مراجعه می کنند این سوال را می پرسند که آیا برای شروع آموزش آواز دیر نیست و اصلا سن مناسب برای شروع خوانندگی چه سنی است و خیلی سوالات دیگر که همگی ریشه در نگرانی برای ادامه آموزش اصولی را دارد خیلی اوقات هم والدینی که در فرزند خود استعدادی خاص می بینند می خواهند بدانند که واقعا بهترین سن برای شروع آواز چه سنی باید باشد که موجب یادگیری صحیح اواز گردد در ادامه با ما همراه باشید تا در این مورد بیشتر بدانیم.

عکس از کنسرت هنرجویان آموزشگاه منظومه

سن مناسب برای شروع خوانندگی

برای آغاز و شروع آموزش آواز خیلی اوقات با سردرگمی مواجه می شویم چرا که نظرات متعددی در زمینه وجود دارد که هر یک معتقدند بایستی آموزش آواز در سن خاصی باشد ولی واقعا چه سنی برای شروع آموزش مناسب است ؟ در زیر به بررسی اجمالی هر یک از این نظریات می پردازیم تا بدانیم که دیدگاه هر کدام در مورد آواز و شروع آموزش آواز چگونه است.

آواز را پس از سن بلوغ باید فرا گرفت!!!!

بسیاری بر این عقیده اند که چون با فرا رسیدن سن بلوغ صدای بچه ها تغییر می کند و تار های صوتی با تغییراتی مواجه می شود پس آموزش را به بعد از آن تایم واگذار می کنند و بر این عقیده اند که آموزش های تا قبل از این سنین به هدر می رود و توجیه آن ها نیز این است که چه فایده ای دارد وقتی که صدای ما تغییر می کند روی ان کار کنیم ولی باید دانست که این دیدگاه با وجود فراوانی آن اما اندکی قابل تردید است در زیر به آن می پردازیم.

عکس از کنسرت هنرجویان آموزشگاه منظومه

آموزش آواز در کودکی

با وجود تغییر در صدا و در مواردی حتی بد شدن یا بم شدن بیش از حد صدا اما باید بدانیم که بسیار از این تغییرات گذرا است و برخی البته نیز پایدار اما باید دقت داشت که هر چند این تغییرات رخ می دهد اما بسیاری اصول آواز و خوانندگی وجود دارد که در سنین پایین کودکان بهتر یاد می گیرند و با تغییر در صدا هیچ کدام از این اصول فراموش نمی شود پس توصیه می کنیم اگر کودکان از سنین پایین استعداد خوانندگی دارد حتما از همان سنین پایینتر آموزش را آغاز نمایید.
یکی از این موارد تربیت گوش و شنیداری فرد است که در سنین پایین می تواند بسیار خوب تربیت شود و بعدها در پیشرفت آواز بسیار موثر باشد.

عکس از کنسرت هنرجویان آموزشگاه منظومه

آموزش آواز در بزرگسالی

خیلی اوقاغت مراجعین می خواهند بدانند که آیا برای آموزش آواز دیر نشده است و آیا در سنن بالا می توان آواز و خوانندگی را آغاز نمود در جواب این دوستان نیز بایستی بگوییم که هر چند از سنین بالا هم بخواهید آموزش را آغاز نمایید ولی این مقوله ای است که هیچ فردی در آن صفر نیست و هر کسی علی الخصوص اگر به خوانندگی علاقمند بوده یا صدای خوبی دارد یک سری اصول آواز را به طور ناخودآگاه آموخته است که می تواند مربوط به شنیده ها و یا گوش قوی فرد باشد در واقع شما با شروع آموزش آواز در حقیقت آموزش اصولی و حرفه ای آن را آغاز می نمایید در حالی که ممکن است شاید سال ها در حال آموزش بوده باشید و خود ندانید و به همین دلیل است که بسیاری هنرجویان پس از شروع آموز به یکباره پیشرفت سریع و بزگی دارند و این به روشن شده این مساله بیشتر دلالت می کند.

5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
3 دیدگاه
 1. این نکات برای خواننده رپ بود؟

 2. عالی بود مرسی 😍😘😘♥❤

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید