• مشاوره رایگان: 02188715542
 • مشاوره رایگان: 02188715542

آیا با ارگ میتوان پیانو یاد گرفت ؟

یادگیری پیانو با ارگ

در پی سوال عده ای از هنرجویان و والیدن در آموزشگاه موسیقی منظومه امروز قصد داریم به این سوال بپردازیم که آیا با ارگ میتوان پیانو یاد گرفت و چطور می شود با کیبورد یا ارگ پیانو را آموخت در ادامه به توضیحاتی در مورد این سوال و بیان مزایا و معایب این کار خواهیم پرداخت.

عکس از کنسرت هنرجویان آموزشگاه منظومه

آیا با ارگ میتوان پیانو یاد گرفت

در کلاس پیانو گاهی والدین چون خیلی مطمئن نیستند که کودکشان یادگیری پیانو را ادامه می دهد یا خیر و خرید پیانو نیز مستلزم هزینه زیاد است از این رو می خواهند که فرزندشان شروع کار را با کیبورد یا ارگ شروع کند و در ادامه برای او پیانو تهیه کنند برخی هم به دلایل دیگر از قبیل جابجایی و … می خواهند که این کار را انجام دهند اما دلیل هر چه که باشد باید بگوییم که کیبورد و پیانو شباهت های بسیاری با یکدیگر دارند و از سویی تفاوت هایی هم با هم دارند که این خود باعث می شود این کار در کنار مزایایی که دارد معایبی نیز داشته باشد که امکان دارد آموزش صحیح و اصولی را تحت شعاع قرار دهد از این رو توصیه می کنیم موارد زیر را حتما مطالعه نمایید.

مزایای کار با کیبورد به جای پیانو

در حقیقت این کار مزیت خاصی ندارد و فقط برای شروع کار و هزینه نکردن زیاد در ابتدای کار برای ساز پیانو است و به همین خاطر توصیه می کنیم که اگر برای خرید پیانو مشکلی ندارید حتما از همان ابتدا پیانو تهیه کنید چرا که در ازای شباهت هایی که این دو ساز با یکدیگر دارند تفاوت های بسیاری هم دارند که باعث می شود که برای تمرین پیانو خیلی مناسب نباشد و توصیه می کنیم که اگر مجبور به این کار هستید فقط به طور موقتی از کیبورد به جای پیانو استفاده نمایید.

عکس از کنسرت هنرجویان آموزشگاه منظومه

معایب کار با کیبورد به جای پیانو

 • کلاویه های کیبورد مانند پیانو نیست و بسیار سبک تر است و این باعث شکل گیری نادرست انگشتان نوازده می شود.
 • صدای کیبورد به هیچ عنوان کیفیت صدای پیانو را ندارد از این رو برای شنیداری نوازنده اصلا مناسب نیست.
 • حالت کلید ها انعطاف پیانو را در برخی حرکات و تکنیک ها ندارد.
 • استایل و حالت نشستن در کیبورد بسیار متفاوت با پیانو است.
 • پدال در کیبورد وجود ندارد یا مواردی که روی کیبورد نصب می شود کارایی مناسبی ندارند.
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید