خانه / آواز / تست خوانندگی / آموزشگاه موسیقی منظومه

تست خوانندگی / آموزشگاه موسیقی منظومه

از جمله موارد ویژه ای که در آموزشگاه موسیقی منظومه به طور تخصصی صورت می گیرد تست خوانندگی است. تست خواندگی مجموعه ای است که شامل بخش های متنوعی می گردد که هم برای بررسی نقاط قوت و ضعف صورت می گیرد و هم برای تشخیص موارد ویژه ای که در کلاس آواز مورد توجه است.

تست خوانندگی

تست خوانندگی مجموعه ای از تست های تشخیصی صدا است که البته در مرحله نخست بر جنبه های فیزکی صدا تاکید دارد و در مراحل بعدی موارد ذهنی خواننده را نیز شامل می شود از تعیین جای صدای هر شخص گرفته تا تقویت محدوده صوتی و همچنین تعیین اینکه در چه سبک و سیاقی هر فرد بهتر می تواند پیش رود که این خود شامل هم علاقه و هم فاکتور هایی در صدا می گردد که اگر هر دو مورد یک سو باشد قطعا تاثیری دو چندان خواهد داشت.

(کنسرت ۹۸  هنرجویان منظومه )

شناخت سبک های آواز

شناخت سبک های آواز در امر آموزش اواز بسیار مهم است و جزء اولین مواردی می گردد که هر شخصی که وارد این حوزه می گردد و یا قصد دارد موسیقی را به طور جدی ادامه بدهد بایستی به آن آگاه باشد. شناخت سبک ها از آنجایی بیشتر مهم است که بدانیم به چه سبکی بیشتر گرایش داریم و یا در کدام سبک بهتر می توانیم پیشرفت کنیم و این خود اول کاری است که قرار است اصولی و درست پیش رود.

شناخت تفاوت های هر سبک

اینکه سبک های مختلف چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند موردی است که هر خواننده بایستی بداند تا در تشخیص آن و انتخاب سبک بهتر عمل کند.

این مطلب را هم بخوانید:  ویدئو آموزشی گیتار پاپ

تعیین جنس صدا

شناخت صدا از موارد مهمی است که در تست خوانندگی صورت می گیرد و فرد از با جنس صدای خود بایستی به درستی آشنا گردد که خود شامل بخش هایی تخصصی مهمی است که در تست خوانندگی صورت می گیرد.

(کنسرت ۹۶  هنرجویان منظومه )

تعیین محدوده صدا

این نیز موردی است که در تست های اولیه توسط استاد مشخص می گردد و باعث می شود تا روند کلاس بهتر معمول شود و همچنین در مورد صدای افراد مختلف اطلاعاتی خاص در اختیارمان قرار می دهد.

شناخت نقاط قوت و ضعف در صدا

این مورد از مهم ترین مواردی است که باید مشخص شود چرا که کلاس آواز باید با تاکید بر نقاط قوت و تقویت و تصحیحی نقاط ضعف پیش رود تا نتیجه مطلوب حاصل گردد

تعیین مواردی که در کلاس خواهیم داشت

این که در کلاس آواز چه می گذرد و قرار است چه آموزش هایی داده شود نیز بسیار مهم است چرا که کلاس های آواز مانند دیگر کلاس ها ، برای همه یکسان و یک شکل نیست و ممکن است کلاس دو فرد مبتدی کاملا با یکدیگر تفاوت داشته باشد چرا که تفاوت ها در این زمینه بسیار زیاد است، و همه مثل هم نیستند حتی اگر مبتدی باشند.

( بخشی از اجرای هنرجویان آموزشگاه موسیقی منظومه )

تعیین محدوده زمانی مشخص برای کلاس هر فرد

پاسخ به این وال که کلاس آواز چقدر طور می کشد نیز در جلسه تست اولیه مشخص می شود چون که روند کار پیش روی استاد قرار خواهد گرفت.

این مطلب را هم بخوانید:  سوالات متداول در آموزشگاه موسیقی / آیا یادگیری ساز برای کلاس آواز لازم است؟

سبک آموزشی

سبک آموزشی که در کلاس آواز پیش خواهد رفت البته بسیار به استاد بستگی دارد و استاد با درایت می تواند بر اساس تست خوانندگی که در ابتدا صورت می گیرد و با تشخیص علایق و سلایف فرد ، بهترین سبک آموزشی را پیش ببرد.

 

درباره‌ی مهدی زنگنه

کارشناس ارشد و مدرس سطح یک موسیقی

همچنین ببینید

کلاس تئوری در آموزشگاه موسیقی قسمت ۳ کلید ها

در ادامه مبحث تئوری در وب سایت آموزشگاه موسیقی منظومه با شما هستیم با مبحث …

یک نظر

  1. واقعا عالیه
    چونکه تعیین محدوده صدا و شناخت نقاط قوت و ضعف در صدا داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.