کلاس پیانو

کلاس آموزش پیانو

اگر به دنبال کلاس پیانو و فراگیری حرفه ای پیانو هستید بهتر است قبل از هر چیز با خود پیانو آشنا شوید؛ پیانو جزو دسته سازهای زهی و از ساز های صفحه کلید دار محسوب می شود. تولید صدا در این ساز نتیجه ارتعاش سیم هایی است که به وسیله ضربه چکش های خاصی روی آنها به صدا در می آید.

فشردن کلیدها یا کلاویه ها با یک مکانیسم خاص باعث تقویت ضربه چکش ها می گردد و به این طریق سیم ها مرتعش می گردند . در اینجا سیم ها روی یک صفحه چوبی سوار شده اند که دک یا صفحه صدا نام دارد و وظیفه آن تقویت صدای سیم هاست. طنین خاص و زیبایی هم که از پیانو می شنویم به خاطر جنس خاص دک است.

این ساز در سراسر دنیا از محبوب ترین و کامل ترین ساز هاست به گونه ای که معمولا آنرا مادر ساز ها می نامند و در دروس دانشگاهی اصلی ترین ساز محسوب می گردد.

در سال های اخیر نیز در ایران این ساز از پرطرفدارترین سازها بوده است.

اما دلیل این محبوبیت چیست و چرا این ساز در همه جای دنیا جای خود را در بین همه باز کرده است؟

باید بگوییم که در این اقبال چند عامل موثر است از عوامل ظاهری گرفته تا عوامل موسیقایی همه و همه دست به دست هم داده تا این ساز در این حد محبوب باشد در زیر برخی از این قابلیت ها را مرور می کنیم.

در ادامه خواهیم دید :

عکس و فیلم هایی از اجرای هنرجویان در آموزشگاه موسیقی منظومه ⇓⇓

مزایا و قابلیت های ساز پیانو ⇓⇓

انواع پیانو ⇓⇓

مشاوره خرید ساز پیانو  ⇓⇓

کلاس پیانو برای بزرگسالان و کودکان  ⇓⇓

پیانو در آموزشگاه منظومه چه سبک هایی آموزش داده می شود  ⇓⇓

پیانو در آموزشگاه منظومه در چه سطوحی آموزش داده می شود  ⇓⇓

شرایط کلاس پیانو و نحوه برگزاری کلاس ها  ⇓⇓

جدول زمان بندی کلاس ها  ⇓⇓

کلاس های ویژه پیانو در آموزشگاه منظومه چگونه است  ⇓⇓

اساتید پیانو در آموزشگاه منظومه  ⇓⇓

گالری تصاویر و نظرات هنرجویان  ⇓⇓

 

 

مزایا و قابلیت های پیانو

1-گستره صدایی

اولین عاملی که شما را به پیدا کردن یک کلاس پیانو یا دوره مناسب تشویق کرد همین دلیل بوده، گستره صدایی فوق العاده این ساز است که در حالت معمولی حدود هفت اکتاو را دارا می باشد که حدود 88 نت می باشد و این مساله از لحاظ تکنیکی بسیار حائز اهمیت است و قابلیت فوق العاده ای را در اختیار نوازنده اش قرار می دهد اهمیت این مساله را با چند مثال شاید بهتر درک کنید مثلا ساز زیبا و فوق العاده کامل ویولن از این حیث فقط نزدیک به چهار اکتاو را دارا است و یا یک خواننده قابل و با تجربه نهایتا سه اکتاو را می تواند اجرا نماید.

(بخشی از اجرای هنرجویان آموزشگاه منظومه در کنسرت پایان ترم)

2-سهولت اجرای نت ها و در دسترس بودن آنها

در این ساز به راحتی هر نتی را بخواهید می توانید اجرا کنید و در حقیقت برای اجرای نت های بم یا زیر هیچ تفاوتی وجود ندارد و کافی است جای انگشتان را تغییر دهید و این در حالی است که در دیگر ساز ها معمولا اجرای نت های خیلی زیر یا خیلی بم سخت تر است و گاهی حتی نوازنده های مبتدی به درستی نمی توانند آنها را اجرا کنند.

3-قابلیت اجرای آکورد ها

یکی دیگر از عواملی که بر قابلیت های بسیار این ساز افزوده است قابلیت اجرای آکورد هاست که به راحتی نوازنده را قادر می کند که با انگشتان دست چپ آکورد ها را به راحتی با ملودی در آمیزد.

4-قابلیت های خلاقیت در موسیقی یا آهنگسازی

همه عوامل بالا به علاوه سهولت تصور ذهنی نت ها در این ساز سبب گردیده تا راه را برای کارهای خلاقانه یا کارهایی چون آهنگسازی در موسیقی باز کند. از این حیث بسیاری آهنگسازان کارهای خود را روی این ساز تنظیم می نمایند.

( عکس از آرمان زمانی در کنسرت پایان ترم هنرجویان منظومه )

5-گوشنوازی و لطافت صدایی

یکی دیگر از مواردی که بر زیبایی های این ساز افزوده لطافت و جنس صدای گوشنواز آن است که آرامش خاصی به شنونده می دهد. حتی اگر فردی نوازندگی پیانو را هم بلد نباشد باز هم با فشردن ریتمیک کلید ها می تواند صدای دلنشینی از آن بشنود این در حالی است که شاید برای برخی سازها مدت ها طول بکشد تا بتوانیم صدایی متعادل از آن در بیاوریم و برخی دیگر تا مدت ها صدایی گوشخراش تولید می کنند.

6-طریقه و استایل نوازندگی

یکی دیگر از عوامل که در کلاس پیانو آموزشگاه منظومه هم به آن توجه شده است ، طریقه نوازندگی و استایل نوازنده هنگام پیانو زدن است به گونه ای که مانند برخی ساز ها که اصلاحا نوازنده ساز را بغل می کند نیست و یا مجبور نیستیم ساز را به حالتی خاص در دستانمان نگه داریم و یا چون سازهای بادی حالت دهان را تغییر دهیم.

نوازنده پیانو همچون مدیری قابل و کاردان بسیار شیک و گاهی اتو کشیده پشت ساز خود می نشیند و بدون هیچ گونه تغییر در فرم بدن یا اعضای دیگر ، به نوازندگی می پردازد این مورد که بیشتر به ظاهر ربط دارد نیز می توان گفت از عوامل جذب کننده پیانو است.

(بخشی از اجرای آوا ، از هنرجویان پیانو آموزشگاه منظومه )

انواع پیانو

پیانو رویال

پیانو رویال یا گرند پیانو نوعی از پیانو می باشد که در آن سیم های پیانو روی صفحه افقی سوار شده است و مکانیسم تولید صدا در آن به گونه ای است که چکش ها روی سیم ها به طور عمودی ضربه می زنند. در بخش انواع پیانو با قیمت می توانید اطلاعات کامل تری راجع به مدل های مختلف داشته باشید.

در نتیجه این مکانیزم ، تولید صدا با حجم بالاتری صورت می گردد.

این پیانو ها به دلیل صفحه افقی فضای بیشتری هم می گیرد.

زنگ آموزشگاه موسیقی

پیانو آکوستیک

در پیانوای آکوستیک یا دیواری سیم ها و همینطور صفحه صدا ، به طور عمودی سوار شده ، چکش ها نیز به طور افقی ضربه می زنند.

در نتیجه این طراحی ، پیانو فضای بسیار کمتری می گیرد و اندکی از حجم صدای آن نیز کمتر می گردد.

کلاس پیانو

پیانو دیجیتال

پیانو دیجیتال یا پیانو الکتریک که چند سالی است به بازار آمده است همانطور که پیداست از تکنولوژی تولید صدای دیجیتال بهره می برد.

تولید صدا با برق و توسط باند های مشخصی پخش می شود.

فشردن کلید ها ، سنسور های خاصی را فعال کرده و باعث ایجاد صدای نت مشخصی می گردد.

در ابتدا پیانوهای دیجیتال صدای زیاد استاندارد و خوبی نداشت و همینطور وزن کلاویه ها بسیار سبک بود که باعث مشکلاتی در نوازندگی میشد.

امروزه تمامی نقص های اینچنینی بر طرف شده و صدای پیانو های دیجیتال بسیار معقول و در برخی موارد حتی مناسب تر از بسیاری پیانو های مکانیکی است.

مشاوره خرید ساز

در بخش راهنمایی برای خرید پیانو می توانید اطلاعات کامل تری دریافت نمایید. برای خرید ساز پیانو باید مواردی را در نظر داشته باشید.

1-فضای قرار گیری پیانو

اگر فضای وسیعی در اختیار ندارید و مشکل فضا دارید باید که از خرید پیانو های بزرگ یا رویال خودداری کنید چرا که فضای زیادی اشغال می کنند. برای این منظور پیانوهای دیواری یا پیانوهای دیجیتال مناسب تر است.

2-از لحاظ صدایی

اگر در آپارتمانی هستید که دیوار های باریک دارد و شرایط عایق کردن صدا هم ندارید ، بهتر است از پیانو های دیجیتال استفاده کنید که قابلیت کم و زیاد کردن صدا دارند و حتی با هدفون هم قابل پخش است.

اگر پیانو را برای مکانی عمومی و وسیع می خواهید بهتر است از پیانوهای رویال استفاده نمایید که حجم صدایی بهتری دارند.

(بخشی از کلاس ستایش ، از هنرجویان پیانو آموزشگاه منظومه )

3-از لحاظ آموزشی

از لحاظ آموزشی فرق چندانی بین پیانو های مکانیکی و الکتریکی نیست و هر دو معقول و مناسبند هر چند معمولا اساتید حس پیانوهای مکانیکی را بهتر می دانند اما با امکاناتی که پیانوهای دیجیتال دارند و هر روز نیز بهتر می شوند از نظر ما آنچنان فرق خاصی هم از لحاظ آموزشی ندارد.

4-بهترین برندها

اکنون در بازار برند ها و مدل های مختلفی وجو دارد که بسیاری از آنها سلیقه ای هستند و شاید تفاوت آنچنانی با یکدیگر نداشته باشند.

اما در هر صورت پیانو های اروپایی هم از لحاظ ساخت و هم کیفیت صدایی از استانداردهای بالاتری برخوردارند.

در زمینه خرید پیانو بهتر است که با تحقیق و مشاوره از کسی که در این زمینه مهارت دارد ، تصمیم بگیرید و خیلی عجولانه خرید نکنید چرا که برند های بی کیفیت نیز بسیار هستند.

کلاس پیانو و آموزش پیانو در آموزشگاه منظومه

برای آموزش پیانو در سرتاسر دنیا روش های متعدد و متنوعی وجود دارد که بر اساس متد ها و طرح درس های آموزشی طراحی گردیده است. برخی از این روش ها منسوخ و نا کارآمد و برخی دیگر باعث سرخوردگی هنرجویان می گردد ، در این میان روش های مناسبی نیز وجود دارد که برای آموزش اصولی و با انگیزه مناسبند.

برای اینکه آموزشی صحیح داشته باشیم اول از همه باید هنرجویان را از چند جنبه تفکیک کنیم چرا که هیچ روش آموزشی مشخصی نیست که به درد همه بخورد و برای علایق مختلف روش های مختلفی نیز باید وجود داشته باشد. در زیر برخی از این موارد را بررسی می کنیم.

آموزش بر اساس سنین مختلف

کلاس پیانو برای کودکان

در آموزشگاه موسیقی منظومه آموزش پیانو برای سنین مختلف متفاوت است. ما عقیده داریم که یک روش مشخص یا یک استاد معین را نمی توان برای همه سنین بکار برد و در حقیقت سنین مختلف علایق ، سلایق و حساسیت های خاص خود را دارند.

(بخشی از اجرای رویطال ، از هنرجویان پیانو کودک آموزشگاه منظومه )

از این رو اساتیدی خاص برای آموزش پیانو به کودکان وجود دارد که هم از لحاظ تخصصی متبحر برای آموزش هستند و هم از لحاظ روانشناسی کودک بررسی می شوند.

اساتید پیانو کودک روش های خاص انتقال و آموزش موسیقی به کودک را می دانند و بر آن اساس آموزش را پیش می برند. نتیجه این کار باعث می شود تا هم کودک پیانو را اصولی و صحیح بیاموزد و هم از کلاس لذت ببرد چرا که آموزش بر اساس انگیزه این سن طراحی شده است.

( عکس از کنسرت پایان ترم هنرجویان منظومه )

آموزش پیانو بزرگسال

اساتیدی هم که برای آموزش پیانو برای سنین بالاتر وجود دارند هم بایستی که از لحاط تجربه دارای سابقه خوب باشند و هم طریقه آموزش اصولی و درست را بدانند.

در بزرگسالان نیز کلاس پیانو دارای حساسیت های خاصی است و نباید تصور کرد که چون مخاطب بزرگسال است پس هر روشی را می شود پیش گرفت ، بر عکس برخی اوقات مشغله های کاری یا درسی و دیگر عوامل باعث بروز مواردی خاص می شود که استاد باید برای آموزش انعطاف کافی را داشته باشد.

ضمن اینکه در بزرگسالان به علت اینکه سلیقه های خاص موسیقایی شکل گرفته است ، گاهی اوقات باید روش ها بر اساس خود افراد طراحی شوند و از خشکی و یکنواختی برنامه های درسی پرهیز کرد.

در اینجا نیز آموزشگاه منظومه برای برآورده کردن این مساله اساتید و برنامه های مختلفی در روز های مختلف هفته سازماندهی کرده است تا آموزشی متفاوت و جذاب برای بزرگسالان را پیش بگیرد.

آموزش برای سبک های مختلف

برای آموزش ساز پیانو در آموزشگاه ، سبک های مختلف آموزشی وجود دارد تا تمامی سلیقه ها را بر آورده نماید.

تمامی برنامه های آموزشی در آموزشگاه بر آموزش آکادمیک و اصولی این ساز استوار هستند و مشاورین و اساتید آموزشگاه به دنبال روش های صحیح و اصولی جهانی برای آموزش این ساز بوده و هستند.

برای آموزش پیانو ما از متد های مشخص و البته با انعطافی بهره می بریم که علاوه بر آموزش جذاب و اصولی ، سواد موسیقی را نیز آموزش می دهند اینگونه است که هنرجویانی که دوره های آموزش پیانو را سپری می کنند می توانند در آزمون های بین المللی شرکت کرده و به راحتی از عهده آن بر آیند.

در آموزشگاه منظومه روش ها بر اساس رده ها و سطوح مختلف جهانی و کاملا مشخص و تفکیک شده است. به این ترتیب نتیجه کاملا قابل ارزیابی و مشخص می باشد.

سبک معمول آموزشی در پیانو سبک کلاسیک است چونکه اصلا خاستگاه این ساز کلاسیک می باشد و اگر برنامه آموزشی صحیح و اصولی پیش رود حتما بر اساس این سبک برنامه ریزی می گردد.

(بخشی از اجرای هنرجویان کلاس پیانو آموزشگاه منظومه )

برخی اوقات هنرجویان به دنبال سبک پاپ هستند یا اینکه دوست دارند در هنگام نوازندگی ، آهنگ پاپ را نیز همخوانی کنند و با سازشان بخوانند. برای آموزش این سبک نیز دوره های معینی طرح ریزی شده تا علاقه این افراد نیز بر آورده گردد.

در ادامه باید بگوییم که در آموزشگاه موسیقی منظومه برنامه های آموزشی به گونه ای هدفمند پیش می رود تا آموزشی صحیح و اصولی را شاهد باشیم ، در اینجا قصد ما آموزش نوازندگی چند آهنگ یا قطعه خشک و خالی نیست بلکه ما قصد داریم پیانو را درست و آکادمیک آموزش دهیم.

آموزش سطوح مختلف

در آموزشگاه برای آموزش پیانو چند رده و سطح مشخص وجود دارد که برای اهداف مشخص آموزشی طرح ریزی گردیده است.

سطح 1

در سطح نخست آموزش ابتدایی را پیش می بریم که البته بر اساس سن هنرجو یا علاقه او می تواند روش های متفاوتی برای انتقال وجود داشته باشد.

در این سطح هنرجو اصول اولیه موسیقی را می آموزد ، اصول نت خوانی ، اصول نواختن ، استایل درست نوازندگی ، جای درست نت ها و طریقه صحیح انگشت گذاری و …

در اینجا با تمرین های ساده اساتید سعی بر تربیت انگشتان برای عادت به نوازندگی صحیح را دارند و تمرین ها را از ساده به مشکل تا جایی پیش می برند که هنرجو بتواند به درستی رفتار با ساز و نوازندگی را بیاموزد.

در پایان این دوره هنرجو قادر خواهد بود تا :

به طریقه اصولی و صحیح و با استایل درست بدن و انگشتان پشت پیانو بنشیند

سواد اولیه موسیقی را می آموزد و نت خوانی و اجرای صحیح نت ها روی ساز را می آموزد

اتود های صحیح و اصولی نوازدگی را روی ساز می آموزد

نواختن گام های اولیه را روی ساز می آموزد

آکورد های اولیه را به درستی اجرا می کند

نواختن تعدادی آهنگ و قطعه صحیح و اصولی وبدون اشکال روی ساز پیانو

سطح 2

در این سطح اساتید در راستای سطح نخست اندکی حرفه ای تر پیش می روند تا جاییکه هنرجو بتواند تمامی مواردی را که در سطح یک بود کامل تر و حرفه ای تر پیش ببرد

در پایان این دوره هنرجو  :

تئوری کامل موسیقی را روی ساز پیانو می آموزد

بسیار روان و اصولی ساز می نوازد حرکت انگشتان روی ساز سریع و روان می گردد

انگشت گذاری صحیح و بدون نقص برای نواختن را به درستی اجرا می کند

آکورد های مختلف و اجرای درست تمامی آنها را می آموزد

در اجرای آهنگ ها و قطعات مختلف محدودیتی ندارد به طوریکه هر قطعه ای را با اندکی تمرین به راحتی می نوازد.

 

 

سطح3

این سطح کاملا تخصصی آموزش پیانو است.

این سطح برای هنرجویانی است که قصد دارند موسیقی را به طور حرفه ای دنبال نمایند.

آموزش آکادمیک پیانو به صورت کاملا تخصصی و دانشگاهی

آموزش های ویژه پیانو نوازی

تکنیک نوازی و آموزش تکنیک های مختص پیانو

یادگیری اصول و قوائد ویژه موسیقی

آموزش هارمونی و کنترپوان

آموزشهای تخصصی برای خلاقیت در موسیقی

اصول خاص آهنگسازی

شرایط کلاس های پیانو و نحوه برگزاری کلاس ها

کلاس پیانو به طور معمول در هفته یک جلسه برگزار می گردد و تایم کلاس ها نیز سی دقیقه ای می باشد.

این برنامه و زمان که به طور معمول برای کلاس های آموزش موسیقی در نظر گرفته شده از لحاظ آموزشی به گونه ای است که هم کافی باشد و هم برای هنرجو خسته کننده نباشد.

هنرجو در هفته یک جلسه کلاس دارد و مابقی روزهای هفته به تمرین دروس آموخته شده روی ساز اختصاص دارد.

تجربه نشان داده که تمرین هر روزه حتی اگر زمان بسیار کمی باشد خیلی بهتر از تمرین زیاد ولی یکباره است.

تایم کلاس ها نیز به گونه ای طرح ریزی شده که به همان اندازه که هنرجو درس قبلی را پس دهد و اشکالات را رفع نماید و درس جدید را بگیرد کافی باشد و این کار در همان محدوده سی دقیقه انجام می شود و تایم بیشتر معمولا نتیجه عکس دارد.

جدول دوره ها و زمانبندی کلاس ها

روزها دوره سطوح ساعات سبک ها اساتید
شنبه کودک ، بزرگسال ،آکادمیک ، ویژه مبتدی ، متوسط ، پیشرفته 10:30 الی 21 کلیه سبک ها آقای لولایی ، آقای راد ، خانم دهقانی ،آقای فرین کیا
یکشنبه آکادمیک ، کودک ، بزرگسال مبتدی ، متوسط ، پیشرفته 13 الی 21 کلیه سبک ها خانم کاوسی ، آقای لولایی ،
دوشنبه آکادمیک ، ویژه مبتدی ، متوسط ، پیشرفته 12:30 الی 22 کلیه سبک ها آقای راد ، خانم طاهباز ، خانم دهقانی
سه شنبه کودک ، بزرگسال مبتدی ، متوسط ، پیشرفته 13 الی 21 کلیه سبک ها خانم عامری ، آقای مقدم
چهارشنبه آکادمیک ، کودک ، بزرگسال مبتدی ، متوسط ، پیشرفته 10:30 الی 21:30 کلیه سبک ها خانم کاوسی ، خانم طاهباز ، خانم عامری
پنج شنبه کودک ، بزرگسال مبتدی ، متوسط ، پیشرفته 11 الی 20 کلیه سبک ها آقای اصغری ، آقای رشیدی ، خانم طاهباز

کلاس های ویژه پیانو

برای آن دسته از هنرجویانی که قصد دارند در کلاس پیانو شرکت کنند و این ساز محبوب را تخصصی و اصولی بیاموزند ، آموزشگاه دوره های ویژه ای طراحی کرده است تا نیاز آن دسته از هنرجویان یا والدینی که نگرانی های خاصی برای آموزش فرزندشان دارند بر آورده گردد.

تفاوت کلاس پیانو در آموزشگاه منظومه با دوره های معمول و موجود برای پیانو

1-هر چند جلسه یک کلاس عمومی برگزار می گردد که در آن تئوری موسیقی اصول نوازندگی در جمع ، تکنیک های خاص نوازندگی و بسیاری اصول موثر در زیباتر نواختن آموزش داده می گردد.

2-به طور منظم و دوره ای از هنرجو تست به عمل می آید و میزان پیشرفت یا دلایل ضعف هنرجو مورد بررسی قرار می گیرد تا بر آن اساس ادامه راه برنامه ریزی گردد نقاط قوت ، تقویت و نقاط ضعف عیب یابی می گردند.

3-هنرجو بر طبق اصول جهانی نوازندگی پیش می رود به گونه ای که در این دوره ها می توانند در آزمون های بین المللی شرکت کرده و مدارک بین المللی پیانو را به راحتی دریافت نمایند.

4-کلاس پیانو به طور پیشرفته و خاص پیش می رود تا آموزش بسیار فراتر از نواختن چند آهنگ پیش پا افتاده باشد.

5-در ادامه هارمونی و کنترپوان و نیز اصول ویژه آهنگسازی و خلاقیت در موسیقی آموزش داده می شود.

اساتید پیانو

الناز دهقانی

نازنین کاوسی

سعید اصغری

حمید رضا لولایی

علی فرین کیا

فرید رشیدی

غزاله طاهباز

آرمین اخلاقی

برای اطلاع از جدول زمانبندی و کلاس پیانو و سایر دوره های آموزشگاه با ما تماس بگیرید…

گالری تصاویر هنرجویان آموزشگاه موسیقی منظومه

نظرات برخی هنرجویان آموزشگاه منظومه درباره کلاس های پیانو :

دوره آموزش پیانو

آموزش پیانو

پیانو سازی است که شاید نسبت به دیگر سازها اهمیت و توجه بیشتری را به خود جلب کرده است و دلیل این اهمیت هم البته

بیشتر »
معرفی پیانو

معرفی ساز پیانو

در این مقاله با ساز زیبای پیانو بیشتر آشنا می شویم این ساز یکی از سازهای پایه ای در آموزش موسیقی محسوب می شود که

بیشتر »
نحوه کوک پیانو

کوک پیانو

امروز در وب سایت آموزشگاه موسیقی منظومه با شما عزیزان همراه هستیم با توضیحاتی درباره کوک پیانو و نحوه درست و زمان مناسب برای این

بیشتر »
انواع پیانو

انواع پیانو با قیمت

برای آن دسته عزیزان و هنرجویان پیانو در آموزشگاه موسیقی منظومه و یا علاقمندانی که قصد تهیه ساز زیبای پیانو را دارند این جلسه قصد

بیشتر »
5/5

۵۰ پاسخ

 1. سلام خدمت شما، اگر کسى قدرت خرید پیانو آکوستیک را ندارد آیا پیانو دیجیتال ساز خوبى هست؟ لطفا راهنمایی کنید.

  1. سلام
   در مورد پیانو ها همونطور که در بالا توضیح دادیم میتونید به نسبت شرایط خودتون انتخاب کنید.
   پیانو های دیجیتال هم از کیفیت مناسبی برخوردار هستن مخصوصا اینکه پیانوها دیجیتالی که جدیدا تولید میشه البته در برخی برند های خاص ، بسیار حرفه هستن و حتی گاهی کیفیت و استاندارد صداییشون از بعضی پیانوهای مکانیکی هم بیشتره.
   پس پیانوهای دیجیتال هم میتونه گزینه بسیار مناسبی باشه

 2. با عرض سلام م خسته نباشید
  میخاستم بدونم برای یادگیری پیانو میشه روی ارگ هم تمرین کرد

  1. سلام ممنون از شما
   البته تمرین روی خود ساز پیانو توصیه میشه ولی از اونجاییکه جای نت ها و کلید ها یکسان هست بله میشه روی ارگ شروع کرد کما اینکه بسیاری از نوازندگان به همین صورت شروع کردن

 3. سلام من ۴٨ سالمه مى خوام پیانو یاد بگیرم و همه بهم میگن ساز خیلى سختیه با توجه به سنم میشه راهنمایی کنید اصلا تو این سن میشه یاد گرفت؟؟

  1. سلام
   در ابتدا باید بدونید که نوازندگی قبل از هر چیزی نیاز به علاقه و تمرین داره.
   موارد زیادی پیانو رو در سنین بالاتر از ۵۰ آموخته و یاد گرفته اند.
   در بخش نوازندگی اصلا سن عامل مهمی نیست بسیاری اساتید که توصیه می کنند موسیقی رو از سنین پایینتر آغاز کنید نه به این دلیله که در سنین بالا نمی شه بلکه به این دلیله که کودکان از همون ابتدا از فواید بیشمار موسیقی بهرمند بشن.

  1. سلام
   صدای مناسب پیانو با توجه به متریال و کیفیت ساخته که به وجود میاد که هر پیانویی استاندارد ساخته بشه قطعا صدایی مناسب خواهد داشت البته معمولا برند های معتبر همیشه سعی می کنند سازهایی با کیفیت مناسب ارائه بدن.

 4. سلام براى نوازندگى پیانو از چه سنى بهتره شروع کرد براى یادگیرى، حتما از سن کم باید یاد گرفت؟؟؟

  1. سلام
   بهترین سنین برای شروع موسیقی قطعا از سنین کودکی است اما برای نوازندگی هیچ شرط سنی تا به حال نه تنها مطرح نشده بلکه شرط سنی در مورد نوازندگی واقعا رد شده هست.
   یادگیری موسیقی از کودکی هم بیشتر برای بهرمندی از فواید بیشمار موسیقی از سنین پایینه ولی نوازندگی در هر سنی میسره.

 5. سپاس، خواستم از مدیریت و پرسنل آموزشگاه تشکر کنم، من به آموزشگاه تماس گرفتم و خیلى خوب منو راهنمایى کردن کمال تشکر را دارم

  1. درود فراوان
   اگر ساز زدن اصولی و طبق آموزش صحیح باشه به هیچ وجه آسیبی یا مشکلی برای دست به وجود نخواهد اومد

  1. سلام
   میزان تمرین بسته به دروس و سطح نوازندگی البته متفاوت هست گاهی با چند دقیقه در روز و گاهی با بیشتر از این تایم .
   اما در هر صورت میزان تمرین بایستی به حدی باشه که درس جدید رو با تسلط انجام بدید و اندکی هم دروس گذشته رو تمرین کنید.
   معمولا نیم ساعت تمرین اگر هر روزه انجام بشه بسیار مفید خواهد بود و البته هر چقدر بیشتر باشه میزان تسلط و پیشرفت هم بیشتر خواهد بود.

 6. سلام به شما، من در دوران نوجوانی کیبورد کار میکردم البته استادی نداشتم. در مجموعه شما امکانش هست کسی کلاس پیانو بیاد و در اوقات آزاد با پرداخت هزینه تمرین پیانو بکنه؟ از این جهت میپرسم که من فعلا پیانو ندارم و میخوام مطمئن بشم که توان یادگیری پیانو رو دارم یا خیر بعد تهیه کنم ولی به نواختن پیانو علاقه دارم. با تشکر

  1. سلام و درود
   آموزشگاه این امکان رو برای هنرجویان کلاس پیانو فراهم کرده تا بتونند در ساعات مشخصی به طور رایگان از پیانو آموزشگاه بهره ببرند
   و تا هر زمانی که پیانو تهیه نکرده باشن می تونن از این امکان بدون محدودیت بهره ببرند.

 7. با درود فراوان لطفا بفرمایید قیمت پیانو از چقدر شروع میشه و براى کسى که مبتدى هست کدومش بهتره، ممنون از شما

  1. درود
   پیانو ها معمولا از ۷ و ۸ میلیون شروع میشن بسته به دیجیتال یا مکانیکی بودن و البته کیفیت ، قیمت ها بسیار متنوع و متفاوت هست.

  1. سلام هزینه کلاس پیانو در دوره های مختلف و ترم های مختلفش متفاوت هست می تونید با تماس با آموزشگاه هزینه دوره دلخواهتون رو بپرسید

  1. سلام
   کلاس ها کاملا تک نفره و خصوصی هست و بنا به تایم ها و روز های خالی می تونید از هر زمانی شروع کنید
   شماره های آموزشگاه :
   ۰۲۱۸۸۷۱۵۵۴۲
   ۰۲۱۸۸۷۱۵۳۴۰

 8. سلام ببخشید من به پیانو زدن علاقه دارم و خیلی دوست دارم یادبگیرم ولی متاسفانه گیجم و نمیدونم که چه سبکی رو باید واردش بشم. نمیدونم توی کلاس پیانو کلاسیک ثبت نام کنم یا کلاس پیانو پاپ یا…؟!

  1. سلام
   در ابتدای آموزش پیانو معمولا سبک کلاسیک آموزش داده میشه که بسیار اصولی تره و در ادامه می تونید روی سبک پاپ هم تبحر پیدا کنید.

 9. با تشکر از شما می خواستم بدونم برای نواختن و خواندن آیا باید ملودی را هم ناخت یا فقط دست چپ کافیست ؟

  1. برای خواندن گرفتن آکورد ها کافیه ولی میتونید ملودی هم جاهایی بنوازید که به زیبایی کار بیشتر کمک می کنه

 10. سلام. من مشکل خیلی بزرگی دارم و آن این است که نمی توانم هم زمان ۳ کلید انگشت شماره ۱ و ۳ و ۵ را فشار دهم.هر کار می کنم انگشت شماره ۴ هم روی کلا یه ها فرود می آید.

  1. سلام
   تمرین های زیادی برای تسلط روی انگشتان روی وجود داره و مشکل اخیر شما هم با تمرین بیشتر و به مرور قطعا حل میشه فقط کافیه اصول اولیه انگشت گذاری رو دوباره مرور کنید که جزء درس های اولیه پیانو هست.

 11. سلام خسته نباشید من قطعه موسیقی رو میخواهم بزنم که در دست راست همزمان باید ۵ کلاویه دور از هم رو فشار بدهم . ولی دست من اینقدر از هم باز نمیشه. چیکار باید بکنم این ۵ نت هم در ۲ اکتاو هستند.

  1. در نواختن نت های همزمان اگه قطعه درست و اصولی نوشته شده باشه با رعایت شماره انگشتان ، معمولا مشکل اینچنینی نخواهید داشت

 12. با سلام من دختری ۶ ساله دارم که در حال آموزش پیانو میباشد(حدودا ۸ ماه) علی رغم پیشرفت بسیار خوبش در یادگیری نتها ولی مشکل اصلی که با اون مواجه هستیم رعایت نکردن ریتم هست آیا در این سن الزامی به استفاده از مترونوم هست یا فقط با شماردن باید مشکل رو حل کنیم.لطفا راهنمایی بفرمایید برای رسیدن به ریتم درست و پیوسته در این سن از چه راهکاری استفاده کنیم.
  با تشکر

  1. سلام و درود
   رعایت ریتم از ابتدا و مخصوصا برای کودکان بسیار مهم و ضروریه چرا که در این سنین اگه نادرست شکل بگیره بعدا درست کردنش کار راحتی نیست.
   اساتید مختلف بنا به روش های تدریسشون و بنا به مشکلاتی که هنرجویان دارن روش های مختلف ارئه می کنن به همین جهت بهتره که در این مورد مهم با استادش مشورت بفرمایید ولی در کل استفاده از مترونوم کار بسیار اصولی هست که بایستی انجام بشه و تمرین ها رو حتما روی مترونوم انجام بده

 13. با عرض سلام من بزرگسال هستم شش ماهه پیانو رو شروع کردم نت ها رو یادگرفتم ولی مربی بهم میکه که مکانیکی میزنی احساسی تو زدنت نیست من با پیانو ارگ کار میکنم نمیدونم اشگال تو تفاوت تو کلاویه هاست یا مساله دیگری هست لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام
   اینکه آموزش پیانو رو روی کیبورد پیش می برید البته می تونه روی این موضوع تاثیر بزاره اما بخش مهم در اینکه بتونید با حس تر بنوازنید یکی تمرین بیشتر هست و دیگری استفاده از تکنیک ها در هنگام نواختن که به قطعات بسیار روح میده

  1. سلام
   کودکان در این سن بهتره دوره اولیه موسیقی کودک رو بگذرونن
   ولی در برخی موارد در سنین پایین تر هم با نظر استاد می تونن در کلاس های تخصصی تر شرکت کنن
   برای این مورد می تونید یک زمان برای مشاروه داشته باشید

  1. سلام و درود کلاس آموزش پیانو هیچ محدودیت سنی نداره
   ما برای همه گروه های سنی اساتید مخصوص و متخصص داریم

 14. سلام دخترم ۶ سالشه و میخوام در ایام کرونا به صورت آنلاین کلاس پیانو ثبت نامش کنم اولا اینکه شما آنلاین هم دارید ؟ و اینکه کلاس های آنلاین می تونه مفید باشه ؟ در ضمن ما ایران نیستیم از نظر زمانی می تونیم با هم هماهنگ بشیم ؟

  1. سلام
   برای پیانو هم حضوری و هم کلاس آنلاین پیانو برگزار می کنیم
   دوره ای که برای کلاسای آنلاین طراحی کردیم مختص کار از راه دور هست و کاملا اثر بخشه
   تایم ها هم قابل هماهنگیه

 15. سلام من پیانو توی خونه ندارم می تونم در کلاس پیانو شرکت کنم بری شرکت در کلاس ها خرید پیانو الزامی هست ؟

  1. سلام
   می تونید جهت تمرین از پیانویی که آموزشگاه بصورت رایگان در اختیار هنرجوها میزاره استفاده کنید
   و یا برای شروع از کیبورد استفاده کنید

 16. سلام من می خواستم در مورد هزینه ی کلاس های آنلاین پیانوتون بدونم. ممنون می شم که از طریق ایمیل یا واتس اپ اطلاعات در اختیارم بذارین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *