• مشاوره رایگان: 02188715542
 • مشاوره رایگان: 02188715542

سن مناسب شروع پیانو در آموزشگاه موسیقی / پيش نيازهاي كلاس پيانو

پیانو از سازهای غربی و از پر طرفدارترین ساز ها در همه دنیا می باشد. در آموزشگاه موسیقی و مراکز آموزشی نیز این ساز از محبوبیت بالایی برخوردار است.

آموزشگاه موسیقی یوسف آباد3

از دلایل این محبوبیت می توان به زیبایی صدای آن و قابلیت هایی که دارد اشاره کرد. این قابلیت ها و همینطور موارد یادگیری زیاد آن باعث شده تا برای یادگیری این ساز آموزش های مدونی طراحی گردد. این آموزش ها در غالب دوره های متنوع و برای رده های سنی مختلف می باشد ، اما بسیاری اوقات والدین اصرار دارند که کودکشان علی رغم اینکه سن زیادی هم ندارد به فراگری این ساز بپردازد ولی یادگیری این ساز هم پیش نیازهایی لازم دارد و برای همه سنین مناسب نیست.

امروز و در این پست در مورد سنین مناسب برای شروع آموزش این ساز و همینطور در مورد روش مناسب برای شروع اموزش صحبت خواهیم کرد.

سن مناسب شروع پیانو در آموزشگاه موسیقی

برای آموزش پیانو در آموزشگاه موسیقی و در مراکز آموزشی معتبر دوره های مشخصی وجود دارد که کودک قبل از ورود به کلاس باید شرایط سنی و یا شرایط پیش نیازی مشخصی داشته باشد که آموزش مناسب و مفید واقع گردد.

پیش نیازهای کلاس پیانو

برای کودکان مهم ترین پیش نیاز موارد زیر است :

1-فهم و درک ریتم در کلاس های موسیقی

2-توانایی شناخت نت ها به تفکیک اسمهای اصلی یا اسم های لاتین

3-شناخت زمان بندی های نت ها در موسیقی

4-علاقه به شروع آموزش موسیقی

کلاس پیانو آموزشگاه منظومه

(کنسرت 95 آموزشگاه موسیقی منظومه )

موارد اساسی که در بالا ذکر شد باعث می شود تا کودک در کلاس های پیانو مشکلی پیدا نکند. همه این موارد در دوره آموزش موسیقی کودک یا همان ارف به کودکان آموزش داده می شود و کودکی که دوره ارف را گذرانده باشد قاعدتا برای شروع آموزش مشکلی پیدا نخواهد کرد.

البته این کلاس های برای سنین قبل از مدرسه معمولا طراحی و اجرا می گردد.

قاعدتا برای آموزش موسیقی خیلی دقیق نمی توان سن خاصی را تعیین کرد چرا که استعداد موسیقی در کودکان می تواند بسیار متفاوت باشد و بسیار پیش آمده که در کودک در یک سن معین توانایی های موسیقایی بسیار متفاوتی از خود نشان داده اند به همین خاطر اساتید مویقی قبل از تعیین سن سعی می کنند تا کودک را ارزیابی نمایند و بر اساس خود کودک در مورد شروع و نحوه آموزش موسیقی نظر دهند.ا اما در هر صورت دوره های با اهداف مشخص و بر اساس هم آموزش و هم علاقه مندی طراحی و اجرا می گردند.

به همین دلیل بهتر است قبل از هر چیز با مشاوران آموزش موسیقی که در آموزشگاه موسیقی حضور دارند ، مشورت نمایید و با نظر آنها برای کلاس های کودکتان برنامه ریزی نمایید.

 

 

سنین شروع دوره های آموزش پیانو

مواردی که در بالا ذکر شد برای کودکانی است که حدود 5 تا 8 سال هستند ولی برای آموزش پیانو برای این سنین یا بالاتر از این سن دیگر نیازی به گذراندن کلاس های ارف نیست

ویدئو آموزشگاه موسیقی

و همین که کودک وارد سن مدرسه شود با ارزیابی هایی می تواند دوره آموزش پیانو را آغاز نماید البته باید به خاطر داشته باشید که برای کودکان بایستی کلاس های پیانو مخصوص کودک را نام نویسی کرد و با اساتیدی که متخصص در کار با کودکان باشند به زبانی دیگر آموزش پیانو برای کودکان با آموزش پیانو برای بزگسالان بسیار متفاوت است و اگر فرد را در این سنین در کلاس های پیانویی که برای بزرگسالان است ثبت نام کنید قطعا نتیجه زیاد خوبی نخواهید گرفت.

به همین خاطر در آموزشگاه موسیقی منظومه کلاس های پیانویی که برای کودکان طراحی شده بسیار متفاوت و همینطور با اساتید متخصص کار با کودک می باشد تا علاوه بر آموزش صحیح و اصولی شرایط را برای علاقه مندی بیشتر و عدم سرخورگی فراهم نماییم.

 

5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید