خانه / اخبار آموزشگاه منظومه / آموزش گیتار پاپ در آموزشگاه موسیقی و تفاوت آن با سبک های دیگر

آموزش گیتار پاپ در آموزشگاه موسیقی و تفاوت آن با سبک های دیگر

آموزش گیتار در آموزشگاه موسیقی و مراکز آموزشی معتبر در سبک های مختلف تدریس می گردد.

از جمله این سبک ها و از معمول ترین آنها سبک پاپ و سبک کلاسیک می باشد.

ویدئو گیتار

در زیر مختصرا با موارد و موضوعاتی که در این دو سبک آموزش داده می شود آشنا خواهید شد.

آموزش گیتار در کلاس های آموزشگاه موسیقی

گیتار پاپ

در آموزش گیتار به سبک پاپ اساتید بر آموزش پاپ تاکید دارند برای آموزش این سبک در آموزشگاه موسیقی ما دو دوره مبتدی و پیشرفته وجود دارد.

دوره مبتدی آموزش گیتار پاپ

در دوره مبتدی آموزش گیتار پاپ اساتید به آموزش ریتم و آکورد به علاوه آموزش نت ها روی ساز و آموزش نوازندگی قطعات به طور ابتدایی می پردازند.

در آموزش ریتم و آکورد که بخش بزرگی از آموزش گیتار پاپ در دوره ابتدایی را تشکیل می دهد اساتید آکورد هایی را بیشتر کاربرد دارند را به همراه چند ریتم معمول آموزش می دهند.

آموزشگاه موسیقی

در پایان این دوره هنرجو قادر خواهد بود تا کلیه آهنگ های پاپ را با گیتار خود به صورت ریتم و آکورد بنوازد.

در ضمن در این دوره اولیه اندکی آموزش خوانندگی و همراهی آن با نواختن را نیز در دستور کار داریم که اگر ذوق خوانندگی داشته باشید به راحتی می توانید آهنگ هایی را که دوست دارید با ساز خود بنوازید و بخوانید.

در ضمن در این دوره ابتدایی آموزش ، تئوری اولیه موسیقی را که شامل یادگیری نت ها ، جاهای آن روی ساز و نیز شناخت موسیقی پاپ و کلاسیک و تفاوت های آنها است ، خواهیم داشت.

این مطلب را هم بخوانید:  ویدئو آموزشی گیتار و آواز

در این بخش شما می آموزید که ملودی آهنگ را نیز بنوازید و با مهارت های اولیه نوازندگی آشنا خواهید شد.

دوره پیشرفته آموزش گیتار پاپ

در دوره آموزش گیتار پاپ پیشرفته آموزش اندکی حرفه تر پیش می رود و در اینجا شما علاوه بر آموزش های مقدماتی یاد می گیرید که چگونه تکنیک های مختلف را روی گیتار خود پیاده نمایید در واقع در این دوره می آموزیم که چگونه واقعا گیتار بنوازیم و نه فقط آهنگ یا موسیقی خالی اجرا کنیم.

تکنیک هایی که می توان در گیتار پاپ اجرا نمود بسیار است و همه اینها باعث زیبایی دو چندان نوازندگی می گردد.

در این دوره همچنین آکورد های پیشرفته را به همراه ریتم های بیشتر خواهید آموخت که باعث می گردد تا بتوانید هر آهنگ یا قطعه ای را به راحتی روی گیتار خود بنوازید.

ساز مناسب سنین بالا

در نوازندگی در این دوره می توانید بسیار حرفه ای پیش روید ضمن اینکه در این دوره آموزش اصولی خوانندگی که در دوره قبل به صورت اجمالی آموزش داده شده بود به صورت تخصصی تر پیش می رود به گونه ای که علاوه بر اینکه بتوانید همراه ساز خود بخوانید ، یاد می گیرید که چگونه درست و اصولی خواندن را با ساز خود همراه نمایید.

گیتار کلاسیک

در آموزش گیتار کلاسیک آموزش اندکی آکادمیک تر دنبال می شود به نحوی که شما جدای از نوازندگی بایستی سواد موسیقی را بیاموزید که این خود شامل اصول موسیقی به صورت تئوری و نیز همراه با درس های عملی می باشد.

در این دوره آموزش گیتار را به صورت کلاسیک خواهیم داشت که در آن هم اصول موسیقی کلاسیک و هم تمرین هایی در موسیقی کلاسیک داده می شود در آموزشگاه موسیقی منظومه سبک های کلاسیک به صورت کاملا آکادمیک دنبال می شود.

این مطلب را هم بخوانید:  آموزشگاه های موسیقی-منطقه 1 تهران

تفاوت آموزش گیتار پاپ و کلاسیک

اگر موسیقی را به صورت کلاسیک آن قرار باشد بیاموزید بایستی که در قطعه یا آهنگ نواختن زیاد عجله نداشته باشید در عوض آموزش بر اصول کلاسیک موسیقی استوار است و آموزش پایه موسیقی را خواهید آموخت که اگر به دنبال اهداف بلند مدت در موسیقی باشید این سبک بسیار مناسب و اصولی می باشد.

ویدئو آموزشی گیتار کودک منظومه

و اما اگر به دنبال بازده زود و سریع هستید می توانید آموزش گیتار پاپ را دنبال نمایید به علاوه اگر به خواندن علاقه داشته باشید این سبک می تواند بسیار برای شما مناسب باشد تا خواندن را با نوازندگی خود همراه نمایید و از آن لذت ببرید.

بهتر است که که قبل از آموزش علاقه خود را بیابید و اهداف را مشخص نمایید و بعد شروع به یادگیری نمایید.

در آموزشگاه موسیقی منظومه هر دو این این سبک ها به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای آموزش داده می شود که می توانید با مشورت با اساتید آموزشگاه انتخاب کرده و بیاموزید.

درباره‌ی مهدی زنگنه

کارشناس ارشد و مدرس سطح یک موسیقی

همچنین ببینید

ویدئو گیتار

فایل صوتی آهنگ پت و مت

طبق درخواست برخی دوستان امروز قصد داریم در وب سایت آموزشگاه موسیقی منظومه فایل صوتی …

2 نظر

  1. سلام …شما تو تهرانسر هم آموزشگاه دارین..اگه هس ادرس و تلفنشو لطف میکنین بفرستین !!؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.