خانه / اخبار آموزشگاه منظومه / بهترین ساز برای شروع آموزش موسیقی

بهترین ساز برای شروع آموزش موسیقی

بهترین ساز برای شروع آموزش موسیقی

برای آموزش موسیقی سازهای متعددی وجود دارد که می توان آموزش را با همه آنها آغاز کرد و اصلا اینطور نیست که یک ساز پیش نیاز خاصی لازم داشته باشد.

برای ورود به کلاس موسیقی کودک کلیک کنید

موسیقی کودک

آموزش موسیقی برای هر یک از ساز ها دارای برنامه آموزشی مشخصی است که همه نیازها در آن تعبیه شده است.

برای پاسخگویی به این پرسش که بهتر است آموزش با چه سازی آغاز گردد باید بگوییم که این مساله بسته به شرایط مختلف از جمله سن هنرجویان می تواند متفاوت باشد.

بهترین شروع برای کودکان

بلز

برای سنین پایینتر(۳ تا ۷ سال) برای آموزش بهتر است تا آموزش روی ساز بلز صورت گیرد. بلز سازی است که مختص کودکان طراحی شده است که در آن همه نت ها به ترتیب پشت سر یکدیگر قرار گرفته اند و از این لحاظ کودکان می توانند درک بصری و تصور ذهنی بهتری به نت ها پیدا کنند.

آموزش موسیقی

علاوه بر آن هر یک از نت ها دارای یک رنگ خاص است و همین تفاوت رنگ ها هم برای تفکیک نت ها و درک بهتر موسیقی به کودک کمک می کند و هم باعث جذابیت بیشتر آن گردیده است.

در ضمن برای آموزش موسیقی کودک روی این ساز به جای اسم اصلی نت ها(دو ، ر، می ، فا و…) از حروف انگلیسی استفاده می شود تا کار را راحت تر نماید و البته برای کودک قابل فهم تر باشد.

برای آموزش موسیقی روی این ساز برنامه و هدف مشخصی تعیین شده است که معمولا به ارف شهرت دارد و  آموزش بر پایه اصول صورت می گیرد.