خانه / آموزش موسیقی / کلاس هنگ درام / آموزشگاه موسیقی منظومه

کلاس هنگ درام / آموزشگاه موسیقی منظومه

از جمله کلاس های ویژه ای که در آموزشگاه موسیقی منظومه تشکیل می گردد کلاس هنگ درام است برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این ساز و همچنین نحوه و زمان برگزاری کلاس های این ساز می توانید در ادامه با ما باشید تا هم درباره دوره ها و هم درباره شرایط آن بدانید.

هنگ درام

در حیطه موسیقی سازهای نو ظهور زیادی وجود دارد هر بار توسط موزیسین ها یا متخصصین حوزه صدا تولید می گردد ولی معمولا خیلی اقبال زیادی نمی یابند و نمی توانند در جرگه سازهای  قدیمی قرار بگیرند یا به اندازه دیگر ساز ها محبوبیت بیابند.

ساز هنگ درام اما در این مورد یک استثنا محسوب می شود که نه تنها صدای بسیار دلنشین و مسحور کننده ای دارد بلکه توانسته است نظر بسیاری را به خود جلب کند که این خود بسیار حائز اهمیت است.

ساختار ساده این ساز به همراه تغییراتی که باعث جذابیت صدایآن شده است و همچنین نحوه نوازندگی وقرار گرفتن ساز موقع نواختن همگی حالات زیبایی را برای افراد تداعی می کند که شاید در اقبال این ساز بی تاثیر نبوده باشد.

هنگ درام از سازهای غربی و در خانواده سازهای کوبه ای قرار می گیرد و جزء دسته ساز های خود صدا می باشد. این ساز اولین ساختش توسط سابینا شارر و فیلیکس روهنر در حدود سال ۲۰۰۰ بوده است.

سازهای ضربی غربی

این ساز از جنس فلز می باشد که از دو قسمت بالایی و پایینی تشکیل شده است. در قسمت بالا را که قوس بالا می باشد همچنین نت ها سوار می گردند و در بخش پایینی نیز سوراخی وجود دارد برای خروج و افکت صدا. قسمت بالا را دینگ و قسمت پایین را گو می نامند.

این مطلب را هم بخوانید:  آموزشگاه موسیقی و شرایط کلاس های آموزشی در آن

کلاس هنگ درام

کلاس هنگ درام در آموزشگاه موسیقی منظومه در روزهای مختلف هفته تشکیل می گردد. این کلاس ها زیر نظر استاد علی آبادی در ساعات صبح و همچنین بعد ظهر وجود دارد. برای دریافت تایم های خالی می توانید با شماره های آموزشگاه در ارتباط باشید.

همچنین مشاوره برای کلاس های این ساز به صورت رایگان در روز های هفته وجود دارد همچنین می توانید راهنمایی و مشاوره برای خرید ساز را نیز داشته باشید.

سازهای ضربی غربی

آموزش هنگ درام

ساز هنگ درام با وجود اینکه شاید به نظر نیاید اما سختی های خاص خود را دارد. آموزش هنگ درام از اصول مقدماتی آغاز می گردد و همه اصول موسیقی که دیگر ساز های کوبه دارند را در بر خواهد گرفت. اما باید در نهایت یادآور شویم که با وجود تمام این موارد یادگیری این ساز به نسبت دیگر سازها به هیچ عنوان سخت تر نیست.

در بخشی از کار و پس از آموزش های اولیه به آموزش تکنیک های مختص این ساز خواهیم رسید که بخش مهمی از کلاس هنگ درام را در بر می گیرد چرا که نوازندگی این ساز بدون تکنیک های خاص آن جذابیتی نخواهد داشت.

درباره‌ی مهدی زنگنه

کارشناس ارشد و مدرس سطح یک موسیقی

همچنین ببینید

یادگیری موسیقی استعداد می خواهد

نت آهنگ نوایی / آموزشگاه موسیقی منظومه

امروز در نظر داریم در ادامه مطالب در وب سایت آموزشگاه موسیقی منظومه ، نت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.