خانه / اخبار آموزشگاه منظومه / نازیلا باباپور مدرس آواز پاپ ، آواز کلاسیک و سلفژ

نازیلا باباپور مدرس آواز پاپ ، آواز کلاسیک و سلفژ

بیوگرافی نازیلا باباپور مدرس آواز پاپ

تولد،تحصیلات:
نازیلا باباپور مدرس آواز پاپ و کلاسیک و عضو کمیته خوانندگان کلاسیک

متولد ۱۳۶۹/۰۹/۰۱ شهر تبریز ، فارغ التحصیل رشته ی مهندسی شهرسازی از دانشگاه آزاد اسلامی تبریز است.

شروع فعالیت موسیقی:

در ۱۴ سالگی موسیقی را شروع کرد.

یادگیری موسیقی:

موسیقی را با یادگیری تئوری و پیانو نزد محمد ملکی اصل ،آغاز کرد.
در زمینه ی آواز در کلاس های اساتید سلفژ و اساتید آواز از جمله خسرو نژاد آریا ، دکتر اسفندیار قره باغی شرکت نموده و همزمان از موسیقی فولکلور آذربایجانی نیز غافل نشده و در زمینه ی آشنایی با دستگاههای موسیقی آذربایجانی از محضر اساتیدی چون بهزاد کیاست و حمید نامور بهره مند شد.

گروه بانوان:

مدتی با نظارت و سرپرستی بهزاد کیاست ، به تمرین با نوازندگان گروه بانوان شاطریان ، پرداخت . مدتی بعد به دلیل ممنوعیت کنسرت در تبریز و مهاجرت بهزاد کیاست از ایران، فعالیت این گروه متوقف شد.

مدرس آواز پاپ آموزشگاه موسیقی

نوازندگی:

مدتی بعد برای آشنایی با موسیقی سنتی ایرانی ، یادگیری ساز سه تار را نزد استاد جواد شیروانی و دستگاههای موسیقی ایرانی با استاد اتابک عطری آغاز نموده و با یادگیری سازهای کوبه ای نظیر دف ، دهل و کوزه ، نزد استاد یونس تارپود ، به عنوان نوازنده و همخوان در گروه موسیقی سماع فعالیت نموده است.

سرپرستی کر:

مدتی بعد به همت حوزه هنری آذربایجان شرقی توانست گروه کر و سرود آوا را به همراه رئیس کارگروه(محمد ملکی اصل) و به رهبری حسین ولی پور ،راه اندازی و سرپرستی نماید.

آوا:

اما فعالیت وی فقط محدود به نوازندگی و همخوانی نشده و صدای او در موسیقی متن و تیتراژ چندین فیلم کوتاه ، بلند ، تله فیلم ، سریال ، مستند ، انیمیشن ، تئاتر و نمایش ، تیزر،نماهنگ و فیلم سینمایی به عنوان آوا پخش شده است.
از جمله همکاری وی با آهنگسازان موسیقی فیلم، با بهزاد عبدی و ستار اورکی در موسیقی فیلم و انیمیشن بوده، که می توان به سینمایی های فیل شاه و ماهور اشاره کرد.

این مطلب را هم بخوانید:  در آموزشگاه موسیقی آواز چگونه آموزش داده می شود؟

همخوانی و کر:

با گروه های مختلف ایرانی و آذربایجانی از جمله گروه آینه ،سماع ، شاطریان ، آوای شهریار ، ره سماع ، خوان چوبان ، رها ، ختایی و باریش در تبریز همکاری نموده و در کنار خواننده های مختلف از جمله خسرو نژاد آریا ، ودود مؤذن ، و … به همخوانی پرداخت و مدتی با گروه کر استاد قره باغی در سرودها و اجراهای ارگانی به فعالیت پرداخت.
مدتی بعد یادگیری موسیقی جز را نزد غلامرضا کریمزاده آغاز کرده و یکی از استانداردهای جز به اسم ” ولنتاین شیرین من ” را ضبط نمود.

مدرس آواز پاپ آموزشگاه موسیقی
کمی بعد سلفژ را نزد یاشار شادپور ادامه داد و پس از مدتی برای ارتقای سطح سلفژ نزد میلاد عمرانلو یادگیری سلفژ را ادامه داده و شروع به تدریس کتاب های ترجمه شده توسط میلاد عمرانلو نموده و تدریس سلفژ و آواز را آغاز کرد.

پس از مدتی با علاقه ای که به موسیقی راک داشت ، با حسن عبدالعظیم زاده آشنا شده و در کنسرتی به سبک راک در گروه باریش به عنوان بک وکال با مسعود امیرسپهر به روی صحنه رفت.
مدتی بعد با گروه کر مشترک ایران-اتریش ( AIC) در انجمن فرهنگی اتریش در ایران به رهبری سیاوش لطفی و پروفسور کریستین شولتز فعالیت نموده است.
پس از مدتی فعالیت با گروه کر اتریش-ایران ، مدتی با گروه کر و ارکستر بل کانتو به رهبری نیما پناهی ها فعالیت کرد.

ورکشاپ،مستر کلاس،کارگاه:

او همچنان از هر فرصتی برای یادگیری آواز کلاسیک ، آواز پاپ و موسیقی جز ،استفاده می کرد برای ارتقاء سطح و بهبود کیفیت آواز ،در مستر کلاس های مدرس آواز و اساتید موسیقی مختلف از جمله خسرو علمیه ، الیار طهوری ، سحر انزلی ، مسعود امیر سپهر ، پروفسور رانفایگ براگا پستل ، مانفرد شیبل، نازنین اعزازی ، پروفسور ویتو ماریا برونتتی ،سفر آوازی ایران_آلمان با پروفسور مارکوس دتربک ، سفر آوازی ایران سوئد با حضور اریک وستبرک و کارگاه اجرا و آواز هومن خلعت بری شرکت نموده است.

این مطلب را هم بخوانید:  گلپیدور گیتار چیست ؟ آموزشگاه موسیقی منظومه

مدرس آواز پاپ آموزشگاه موسیقی

دوئت ها:

از جمله دوئت های ضبط شده ی وی به زبان های اسپانیایی،ایتالیایی،آذربایجانی،انگلیسی با اساتید مختلف آواز کلاسیک از جمله دکتر اسفندیار قره باغی و علیرضا آرین می باشد.
او هم چنان در ارکسترهای تهران از جمله اینتر ارکستر تهران به رهبری نادر مشایخی ، به عنوان وکالیست سوپرانو مشغول فعالیت است.

تدریس:

وی هم اکنون در کلاس های آموزش آواز در آموزشگاه موسیقی منظومه و دیگر  آموزشگاههای موسیقی معتبر مشغول تدریس می باشد.

مدرس آواز پاپ ، کلاسیک و همچنین سلفژ برای روزهای هفته در آموزشگاه موسیقی منظومه حضور دارند که می توانید با تماس با شماره های آموزشگاه از تایم های خالی ایشان مطلع گردید.

درباره‌ی مهدی زنگنه

کارشناس ارشد و مدرس سطح یک موسیقی

همچنین ببینید

کلاس تئوری در آموزشگاه موسیقی قسمت ۳ کلید ها

در ادامه مبحث تئوری در وب سایت آموزشگاه موسیقی منظومه با شما هستیم با مبحث …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.