کلاس گیتار چند ترم است ؟

کلاس آموزش گیتار

امروز و در جواب برخی از دوستان در آموزشگاه موسیقی منظومه قصد داریم بپردازیم به پاسخ این پرسش که کلاس گیتار چند ترم است و اصلا آموزش گیتار چقدر طول می کشد البته در جواب به این پرسش مشخص شدن چند مورد ضروری است که در اد امه به ان ها خواهیم پرداخت و همچنین توضیحاتی راجع به آموزش اصولی گیتار و آموزش صحیح آن در سبک های مختلف خواهیم داشت پس در ادامه با ما همراه باشید.

کلاس گیتار چند ترم است

قبل از پاسخ به این پرسش بایستی بدانیم که آموزش گیتار در چند سبک مختلف پیش می رود که در هر یک آموزش های متفاوتی را خواهیم داشت و هر کدام از آن ها ممکن است دوره های متفاوتی برای آموزش لازم داشته باشند برخی از مهمترین این سبک ها عبارتند از گیتار پاپ ، گیتار کلاسیک ، فلامنکو ، جز ، بلوز و …
در ادامه به بررسی هر یک از این سبک های گیتار و مدت زمان های اموزش هر یک می گردازیم تا به نحوه آموزش و دوره هر یک بهتر آشنا شوید.

یک مورد بسیار مهم در اینکه طول دوره را مشخص می کند میزان تمرین فرد است به این معنی که هر چقدر تمرین بیشتری داشته باشید قطعا می توان طول هر دوره را کوتاه تر کرد.

گیتار پاپ

معمول ترین سبک در آموزش گیتار سبک پاپ است در این سبک هنرج. می آموزد که ریتم های مختفل روی گیتار را بنوازد و همچنین با نت ها و نوازندگی قطعات مختلف نیز آشنا می شود در کنار ریتم نوازیط البته هنرجو آکورد های مختلف و طریقه اجرای صحیح هر یک را روی ساز نیز می آموزد اگر بخواهیم این سبک را به طور اجمالی بیاموزم یعنی در واقع اموزش آن در دوره مبتدی بین دو تا سه ترم آموزشی نیزا داریم و در سطوح بالاتر نیزز یعنی دوره متوسطه و پیشرفته برا هر یک هم حدود دو تا سه ترم آموزشی زمان نیاز است.

گیتار کلاسیک

گیتار کلاسیک در کنار دیگر سبک های آموزشی می توان گفت اصولی ترین و پایه ای ترین سبک به حساب می آید از این رو که در یان روش هنرجو سواد موسیقی و گیتار نوازی را می آموزد و هر چند که هر کدام از بخش های آموزش های آن در دوره های مبتدی تا پیشرفته ممکن است نسبت به دوره پاپ یکی دو ترم بیشتر نیاز داشته باشد اما یقینا برای آموزش اصولی و صحیح بسیار واجب و ضروری است در اینجا نیز استعداد و میزان تمرین هنرجویان در کمتر بودن طول دوره قطعا تاثیر گذار استو.

دیگر سبک های گیتار

سبک های دیگر گیتار ائم از فلامنکو ، بلوز ، جز و … بسته به علاقه هنرجویان می تواند در دوره های بعدی انتخاب شود البته اموزش ها در این بخش هم بسیار به علاقه هنرجو ربط دارد و هم به شنیده ها و تمرین در این سبک ها و رای آموزش آن ها در بخش های حرفه تر نمیتوان زمان خیلی مشخصی را ارائه کرد پرا که نوازندگی و تبحر در هر کدام به عوامل متعددی بستگی دارد یکی از این موارد تمرین در گروه و در کنار دیگر ساز ها است که می تواند در پیشرفت نوازنده بسیار موثر باشد.

برای یادگیری بهتر، شرکت در کلاس گیتار الزامی است ؟

اگر شما هم از علاقمندان به گیتار باشید و یا دوست دارید در کلاس گیتار ثبت نام کنید قبل از هر چیز باید بدانید به چه سبکی گرایش دارید. سبک های مختلف گیتار شامل سبک پاپ ، کلاسیک ، فلامنکو ، کانتری ، بلوز و جز می باشد. اما معمول ترین سبک آن که شاید سبک پاپ و کلاسیک باشد.

سبک کلاسیک در کلاس گیتار چیست ؟

در سبک کلاسیک اما آموزش ها اندکی آکادمیک تر است و در اینجا ما شاهد نوازندگی اصولی تر و آموزش پایه ای تر هستیم به این شکل که موسیقی به شکلی درست و اصولی روی ساز آموزش داده می شود این سبک نیز تکنیک های خاص خود را دارد و شامل اجرای ملودی های کلاسیک روی ساز و اجرای نت های مختلف با زمان بندی های مختلف روی ساز می گردد تا نوازنده در اجرای نت ها و زمان های مختلف آن تبحر کامل پیدا کند.

سبک بلوز در کلاس گیتار چیست ؟

سبک بلوز ، جز و کانتری هم در گیتار بسیار به هم نزدیک هستند این سبک ها که به نوعی توسط سیاه پوستان و بومیان آمریکایی وارد گردید از سبک هایی است که روی گیتار به زیبایی اجرا می گردد این سبک ها که شامل نوعی بداهه نوازی و اجرای نت ها در ربع پرده می گردد سبکی است که شاید روی گیتار الکتریک و آکوستیک البته بیشتر نمود یابد.

چرا گیتار ساز محبوبی است ؟

گیتار، سازی است با قابلیت های فراوان شاید خیلی بی راه نگفته باشیم اگر بگوییم گیتار محبوب ترین ساز در بین همه سازها محسوب می شود و طرفدان زیادی را به خود اختصاص داده است. این که چه چیزی باعث شده تا این ساز اینقدر محبوب باشد در کنار صدای دلنشین و ملایم آن البته شاید به قابلیت خاص این ساز در اجرای سبک های مختلف برگردد.

دوره آموزش گیتار

آموزش گیتار

یکی از دوره های خاص در آموزشگاه موسیقی منظومه دوره آموزش گیتار است به علت محبوبیت خاصی که این ساز دارد بسیاری از علاقمندان به

بیشتر »
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید