قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار آموزشگاه منظومه / آموزش موسیقی مجازی

آموزش موسیقی مجازی

برای یادگیری موضوعات مختلف در موسیقی ، روش های متعددی وجود دارد از آموزش حضوری گرفته تا آموزش موسیقی مجازی . ولی معمولا برای یادگیری نوازندگی و بخش عملی موسیقی روال به این شکل است که در آموزشگاه موسیقی و یا در مراکز یا مکان های دیگر ، استاد به آموزش رودررو می پردازد و از گذشته نیز به این شکل معمول بوده است که در کلاس های خصوصی یا بعضا چند نفره آموزش به صورت حضوری صورت می گرفته است.

آموزش موسیقی مجازی

به این ترتیب هر کسی نیاز به آموزش داشته باشد یا آموزش های استاد خاصی را مد نظر داشته باشد بایستی چه نزدیک چه دور خود را به کلاس استاد مورد نظر برساند.

در نهایت نیز ما آموزش رودررو را توصیه می کنیم ولی بعضا افراد از محل آموزش بسیار دور هستند و چون کلاس های آموزشی در هفته یک جلسه برگزار می شود شاید اندکی برایشان سخت باشد.

با پیشرفت علم و تکنولوژی این امکان میسر شده تا از راه دور نیز بتوان به این مهم پرداخت ، از این رو در آموزشگاه موسیقی منظومه دوره های آموزش موسیقی مجازی راه اندازی گردیده است.

آموزش موسیقی مجازی

در آموزش موسیقی مجازی روند کار به این شکل است که با استفاده از نرم افزار های مختلفی که اکنون روی گوشی ها یا کامپیوتر های شخصی به راحتی نصب می شود ، استاد به آموزش و رفع اشکال می پردازد.

همانطور که گفتیم معمولا آموزش های حضوری نتیجه بهتری در بر خواهد داشت اما با توجه به شرایط افراد می توان به بهترین شکل از آموزش های مجازی بهره گرفت فقط بایستی که نواقص و مشکلات آن بر طرف گردد که در آموزشگاه منظومه بر این مهم تاکید داریم.

این مطلب را هم بخوانید:  سوالات متداول در آموزشگاه موسیقی /سن مناسب شروع موسیقی برای کودکان

آموزشگاه موسیقی منظومه

با مرتفع نمودن محدودیت ها ، به راحتی می توان از آموزش آنلاین موسیقی بهره برد و موسیقی را راحت تر از گذشته فرا گرفت.

آموزش موسیقی مجازی در آموزشگاه موسیقی منظومه

در آموزشگاه موسیقی منظومه با بررسی دقیق و برنامه ریزی های مدون ، دوره های آموزش غیر حضوری در برخی رشته های آموزشی راه اندازی گردید.

چونکه امکان حضور اساتید با تجربه آموزشگاه در دیگر شهرها یا دیگر آموزشگاه ها وجود ندارد و از سویی برخی هنردوستان از مسافت های بسیار دور مجبور به حضور در کلاس ها بودند ، ما با کمک اساتید اقدام به ارائه این کلاس ها نمودیم.

یادگیری موسیقی استعداد می خواهد

برای بر طرف کردن نواقص و مسائلی که در این روش آموزشی وجود دارد ، آموزشگاه به ارائه راه حل هایی پرداخته است تا این نواقص را به راحتی مرتفع نماید.

هم اکنون در رشته های زیر می توانید به صورت مجازی و آنلاین آموزش داشته باشید :

دوره های آموزش گیتار

کلاس های آموزش آواز

دوره آموزش سازدهنی

کلاس پیانو

دوره های آموزش ساکسیفون

دوره آموزش کمانچه

برای اطلاع از برنامه و نحوه ثبت نام در دوره ها می توانید با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید و با کمک گرفتن از مشاورین آموزشگاه بهترین شیوه را برای آموزش انتخاب نمایید.

۸۸۷۱۵۳۴۰   –   ۸۸۷۱۵۵۴۲

یا می توانید از طریق آی دی تلگرام زیر مشاوره داشته باشید.

https://t.me/manzoomemusic

 

شیوه های آموزش موسیقی مجازی

۱-شیوه نیمه حضوری

۲-شیوه غیرحضوری

در شیوه نخست که به نام دوره های نیمه حضوری برنامه ریزی شده است ، آموزش برای کسانی است که از محل آموزشگاه دور هستند و به سختی می توانند هر هفته یکبار به آموزشگاه بیایند از این رو آموزش مجازی برای آنها انجام می شود و فقط ماهی یکبار به آموزشگاه مراجعه می کنند تا هم اشکالات به صورت حضوری رفع شوند و هم موضوعاتی که به آموزش رودررو نیاز دارند را بگیرند وباقی جلسات در ماه به صورت مجازی برگزار می گردد.

این مطلب را هم بخوانید:  لیست آموزشگاه های موسیقی و اساتید برتر تهران ۲

شیوه غیر حضوری اما برای افرادی است که مسافت زیادی با آموزشگاه دارند و اصلا امکان حضور در کلاس را ندارند که در این روش کلیه جلسات به صورت غیر حضوری برگزار می گردد.

مزایای آموزش مجازی

۱-عدم نیاز به حضور فیزیکی در کلاس

۲-زمان بندی و تایم آزاد تر برای کلاس ها

۳-امکان برگزاری کلاس از مسافت های بسیار دور

۴-دسترسی به اساتید خبره تر و با تجربه

۵-محدود نبودن به شرایط آب و هوایی

دانلود فیلم آموزش موسیقی گیتار

معایب آموزش مجازی

۱-رودررو نبودن استاد و شاگرد

۲-تمرکز کمتر در جلسات

۳-خشکی فضای آموزشی

در کل رودررو بودن هنرجو و استاد ، حس خاص آموزشی را برقرار می کند . در برخی موارد نیز مشکلاتی در روند نوازندگی وجود دارد که نیاز به آموزش حضوری را بیشتر نمایان می کند.

از این رو اگر امکان حضور در کلاس ها را دارید بهتر است از کلاس های حضوری بهره ببرید یا اینکه حداقل کلاسهای نیمه حضوری را انتخاب نمایید تا هم از فواید آموزش مجازی بهره ببرید و هم با آموزش هر چند جلسه یکبار به صورت حضوری از مزایای این آموزش نیز استفاده نمایید.

در آموزشگاه موسیقی منظومه سعی ما بر این بوده تا با انتخاب اساتید با تجربه و همچنین متخصص در رشته خود ، بهترین آموزش را ارائه دهیم تا هنرجویان بتوانند از راه دور و به صورت آنلاین از بهترین آموزش موسیقی مجازی بهره ببرند.

 

 

 

درباره ی مهدی زنگنه

کارشناس ارشد و مدرس سطح یک موسیقی

مطلب پیشنهادی

آکورد آهنگ های ساده آموزشگاه موسیقی منظومه

امروز برای علاقمندان به ساز زیبای گیتار در آموزشگاه موسیقی منظومه آکورد آهنگ های ساده …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.