• مشاوره رایگان: 02188715542
 • مشاوره رایگان: 02188715542

دوره آموزش مقدماتی تا پیشرفته کمانچه

دوره کمانچه

دوره آموزش کمانچه مبتدی تا پیشرفته :

 

 

__دوره مبتدی آموزش کمانچه :

در بخش اول آشنایی اجمالی با تئوری موسیقی را خواهیم داشت و در ادامه آشنایی فیزیکی با ساز کمانچه و نحوه صحیح در دست گرفتن ساز و چگونگی آرشه کشی آموزش داده می شود . این بخش با اینکه شاید بیشتر از یک جلسه هم نباشد ولی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد چرا که اگر درست انجام نشود بعدا مشکلات فراوانی در نوازندگی بوجود می آید.
در بخش دوم شروع به تدریس کتاب های ابتدایی در این رشته نظیر کتاب اول هنرستان خواهیم کرد و با تاکید بر درست اجرا کردن تمرین های کتاب جلو خواهیم رفت. در این بخش تماما قدم به قدم متناسب با توانمندی و سطح یادگیری هنرجو پیش خواهیم رفت تا مطالب کاملا تفهیم شده و سوالی باقی نماند.

__دوره متوسطه آموزش کمانچه :
در بخش بعدی و زمانی که هنرجو شیوه صحیح نواختن ساز را آموخت وارد کتاب دوم خواهیم شد و اندکی تخصصی تر پیش می رویم و همزمان با یادگیری این کتاب برای بالا بردن سطح کیفی نوازندگی ردیف دوره ابتدایی استاد ابوالحسن صبا را نیز در دستور کار خواهیم داشت.
اگر تمرین های منزل درست انجام شود اکنون هنرجو به سطح قابل قبولی از نوازندگی رسیده پس زمان شروع کتاب بعدی است و البته همزمان با آن به دوره متوسطه ردیف صبا میرسیم.
لازم به ذکر است است که پیشرفت هنرجو در این دوره ها مستلزم انجام تمرین هایی است که داده می شود و طبیعی است که هر چه بهتر و بیشتر انجام شود ، یادگیری از کیفیت و ثبات بیشتری برخوردار می باشد. و مدت زمان آموزش نیز کمتر خواهد بود.

 

__دوره آموزش پیشرفته کمانچه :
اکنون به سطح پیشرفته آموزش کمانچه می رسیم با کتاب بی غبار عادت استاد اردشیر کامکار پیش می رویم.در این مقطع هنرجو را به کلاس چند نفره ای هدایت می کنیم تا مهرت های خود را در کنار سازهای دیگر چون تار ، سنتور و یا تنبک کامل نماید و همزمان در این دوره به تدریس کتاب ردیف میرزا عبداله می پردازیم.
در بخش نهایی هنرجو با تکنیک های پیشرفته این ساز آشنا می گردد و آموزش شامل بخش های تکمیلی تئوری موسیقی نیز می گردد.
در ادامه تکنیک های تخصصی بداهه نوازی آموزش داده می شود تا هنر جو علاوه بر یادگیری تئوری موسیقی و نوازندگی ساز کمانچه بتواند در بداهه نوازی نیز تبحر کامل بیابد.

 

آموزش کمانچه

مدرس کمانچه : آقای نوری

5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید