دوره های آموزش ارگ در آموزشگاه موسیقی / چگونگی آموزش ارگ یا کیبورد

کیبورد آموزشگاه موسیقی منظومه

ساز کیبورد یا ارگ یکی از سازهای بسیار زیبایی که در آموزشگاه موسیقی در سطوح مختلف تدریس می گردد. این ساز که ازخانواده  سازهای غربی است در اشکال مختلف آن از قدیمی ترین سازها می باشد که در ابتدا به وسیله پدال و جریان هوا نواخته می شد و دارای نت هایی بود که بسیار محدود بود ،

به مرور ساختار این ساز دستخوش تغییرات زیادی گردید و شکل امروزی آن که الکتریکی می باشد دارای قابلیت ها و امکانات مختلفی است که هم برای نوازندگی بسیار متنوع است و هم دارای امکاناتی برای کارهای آهنگسازی و دیگر موارد خلاقیتی در موسیقی می باشد.

کیبورد آموزشگاه موسیقی منظومه

 

روش های تدریس کیبورد

روش آموزش کلاسیک

در آموزش کیبورد یا ارگ معمولا اساتید به دو روش تدریس را پیش می برند. در روش نخست به آموزش نت ها می پردازند و در ادامه اصول موسیقی کار می شود. در این روش هنرجو با تمرین اتود های مختلف و یادگیری اصول موسیقی به تبحر در نواختن می رسد.

به همین منوال آموزش قوائد و اصول آکوردها و چگونگی یافتن آکورد های مختلف روی ساز ادامه می یابد و هنگامی که فرد به تبحر نسبی در این موارد رسید شروع به استفاده از آن در آهنگ ها و قطعات مختلف پاپ و کلاسیک می نماید.

در این روش بسیار بر آکادمیک بودن یادگیری موسیقی تاکید می گردد به نوعی می توان گفت این روش آموزش ، برگرفته از آموزش پیانو می باشد و همانطور که هنرجو پیش می رود در ادامه کار برای ادامه صحیح موسیقی پیش می رود.

آموزشگاه موسیقی

برای افرادی که قصد دارند موسیقی را حرفه ای دنبال نمایند یا اینکه به موارد بالاتری چون آهنگسازی و … می اندیشند این روش بسیار کاربردی است و توصیه می گردد.

روش آموزش پاپ

روش دیگر اندکی به سمت پاپ گرایش دارد و اساتید در این روش معتقدند که ارگ با پیانو بسیار متفاوت است و بایستی از قابلیت های خود ساز که شاید در برخی موارد بسیار منحصر به فرد باشد ، استفاده نمود تا در نهایت نوازندگی کیبورد با نوازندگی پیانو متفاوت باشد.

اساتید در این روش روی قطعه نوازی و تبحر فرد در روان نواختن قطعات بسیار تاکید دارند و از همان ابتدا روی قطعه و آهنگ کار می شود و در لابه لای این قطعات به هنرجو می آموزند که چگونه از تکنیک های مختلف روی ساز بهره ببرند تا بتوانند قطعه متفاوت تر بنوازند.

آموزشگاه موسیقی یوسف آباد

در این روش بسیار بر تکنیک نوازی تاکید می گردد تا نوازنده قادر باشد تا نوازندگی قابل قبولی داشته باشد و البته با تسلط کافی بنوازد.

برای افرادی که می خواهند سریع به نتیجه گیری برسند و بتوانند زودتر قطعه بنوازند این روش می تواند مفید باشد.

آموزش کیبورد در آموزشگاه موسیقی منظومه

 

در دوره آموزش سازها در آموزشگاه موسیقی منظومه برای همه رده های سنی و برای کلیه سازها در روزهای مختلف هفته برگزار می شود. شما عزیزان می توانید با مشاهده برنامه کلاس ها از زمان تشکیل کلیه کلاس ها مطلع گردید.

برای آموزش کیبورد در روزهای یکشنبه ، دوشنبه و پنجشنبه کلاس ها در ساعات مختلف برگزار می گردد که می توانید با تماس با شماره تلفن های آموزشگاه از ساعات خالی آن مطلع گردید.

 

5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما بروز بمانید

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید